Tirsdagslyn 2024

Tirsdagslynsjakk er åpen for alle medlemmer og ikke-medlemmer, men maksimalt 40 deltakere. Startsavgiften er kr 70/50 for ikke-medlemmer, og kr 50/30 for juniorspillere.

Alle startsavgifter blir utbetalt i premie hver gang, og turneringen er organisert av frivillig turneringsledere som gjerne tar kontant for å gjøre premieutdeling enklere. Premieutbetaling elektronisk krever Vipps. Dersom premie ikke blir hentet går de til neste på listen for å hindre at turneringsleder fungerer som bank. Merk også at tirsdager det er ratede lynsjakkturneringer på NSF terminliste, vil kun medlemmer av en klubb få delta.

Oppmøte senest kl 18:50. Vel møtt!

Uken etter Landsturneringen, den 9. juli er det i god tradisjon tid for SOMMERLYN – 6 runder, der de fire siste teller…

Jackpot

Klubben har historisk jackpot fra forrige år der styret la inn kr 250 i potten hver tirsdag til vinner av samtlige partier i gruppe A hvis minimum 10 deltakere i runde. For gruppe B blir beløpet kr 125, men også her er kravet om antall deltakere for at potten kan øke og gå til utbetaling.

Jackpot er styrets premiering av bredde, kombinert med godt sportslig resultat. Jackpot utbetales derfor ikke hvis mer enn 1/3 av deltakere tilhører annen klasse/gruppe. Jackpot er fortsatt en prøveordning, gitt at det er en økonomisk komponent der styret har daglig og løpende ansvar, og turneringsleder kan kun anbefale utbetaling etter eget skjønn dersom kriteriene er møtt.

Hvis ingen spillere får full score (minimum 9 partier) vil potten gå til neste tirsdag inntil den er på hhv kr 2000/1000.

Sommerlyn

Resultater for tirsdagslyn som inngår i Sommerlyn, altså de 6 tirsdagene fra 9. juli og frem til og med 13. august, finner du her

Tirsdag 25. juni

Gruppe A* og B (250* – 200 – 130 – 100* – 80 – 70*)

1. Sondre Melaa* 13 av 13 (1. premie)
2. Alvazo Ruiz 9 (2. premie)
3. Ibrahim Mohamoud* 8,5 (4. premie)
4. Finn Egeland* 7,5 (forfall)
5-6. Hoang Dao 7 (delt 3+6 premie)
5-6. Marte Kyrkjebø* (forfall delt 3+6 premie )
7-8. Hanna Kyrkjebø* 6,5 (delt 5 premie)
7-8. Odd Ristesund 6,5 (delt 5. premie)
9. Jone Frafjord 6
10. Thomas Hansen 5
11. Tobias Solli 4,5
12. Gabriele Zippi 4
13. Børje Johannsson 2,5
14. Chetan Bangera 2

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 18. juni

Gruppe A (250 – 150)

1. CM Jacob Templen Grave 10 av 10 (1. premie)
2. Finn Egeland 5,5 (2. premie)
3. Max Hort 5
4. Hoang Dao 4,5
5. Hanna Kyrkjebø 3
5. Marte Kyrkjebø 2

Gruppe B (200 – 100 – 80)

1. Sigurd Gaure 8 av 8 (1. premie)
2. Jone Frafjord 7 (2. premie)
3. Daniel Steinar 5,5 (3. premie)
4. Odd Ristesund 4
5. Tobias Solli 3
6. Gabriele Zippi 2,5
7-9. Kay Askum 2
7-9. Oscar Hjoberg 2
7-9. Chetan Bangera 2

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 28. mai

Gruppe A (200 – 150 – 100)

1. Sigurd Ofstad 6 av 7 (1. premie)
2. Finn Egeland 5 (2. premie)
3-4. FM Ole Chr. Moen 4 (delt 3. premie)
3-4. Hanna Kyrkjebø 4 (delt 3. premie)
5-6. Trond Jacobsen 3
5-6. Even Jahr 3
7. Gabriele Zippi 2
8. Christian Harstad 1

Gruppe B (200 – 100 – 80)

Pott A: 1000, Pott B: 1000

1. Hoang Dao 10,5 av 12 (1. premie)
2. Leonard Glomnes 7 (2. premie)
3-4. Chetan Bangera 6 (delt 3. premie)
3-4. Børje Johansson 6 (delt 3. premie)
5. Jacob Saghosi 5,5
6. Tobias Solli 5
7. Steinar Glomnes 2

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 21. mai

Gruppe A* + B (280* – 200 – 150* – 130 – 100)

1. Ibrahim Mohamoud 11,5 av 13 (1. premie)
2. David Nesse* 11 (3. premie)
3. Finn Egeland* 10,5
4-5. Marte Kyrkjebø* 8
4-5. Gabriele Zippi 8 (2. premie)
6-7. Odd Ristesund 7 (delt 4 og 5. premie)
6-7. Chetan Bangera 7 (delt 4 og 5. premie)
8. Kevin Todorov 6
9-10. Rune Snekkerstad 5,5
9-10. Sven Brokstad 5,5
11. Tobias Solli 5
12. Jacob Saghosi 3
13. Abikash 2,5
14. Atle Grün 0,5

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 14. mai

Gruppe A* + B (250* – 150 – 120* – 100 – 80*)

1. David Nesse* 13 av 13 (1. premie)
2. CM Jacob Tempelen* Grave 12 (3. premie)
3. Stefan Turoney* 9,5 (forfall)
4-5. Hanna Kyrkjebø* 8 (5. premie v/forfall)
4-5. Finn Egeland* 8 (forfall, delt)
6-7. Odd Ristesund 6,5 (2. premie)
6-7. Hoang Dao* 6,5 (4. premie v/forfall)
8. Axel Middelthorn 6 (forfall)
9. Leonard Glomnæs 5,5
10-11. Gabriele Zippi 5
10-11. Tobias Solli 5
12. Chetan Bangera 3
13. Bruno Longva 2
14. Børje Johannsson 1

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 30. april

Gruppe A + B (250* – 150 – 100 – 70 – 50+)

1. David Nesse* (1. premie)
2-3. Even Jahr 9 (delt 2-3. premie)
2-3. Finn Egeland 9 (delt 2-3. premie)
4. Gabriele Zippi 8 (4. premie)
5. Andreas van der Meulen 7,5
6. Miguel Belo+ 6 (5. premie)
7. Christian Harstad 5,5
8-10. Roger Moen+ 4
8-10. Tarald Skaar 4
8-10. Odd Ristesund+ 4
11-12. Chetan Bangera+ 3
11-12. Jone Frafjord 3
13. Børje Johannessen 2

Pott A: 1000, Pott B: 1000


Tirsdag 23. april

Gruppe A + B ( premie 1-3, samt kr 50 til beste under 1700)

1-2. Christian Harstad 8 av 9 (delt 1-2. premie)
1-2. Even Jahr 8 av 9 (delt 1-2. premie)
3. Finn Egeland 7 (3. premie)
4. Hoang Dao 5 (best under 1700)
5. Chetan Bangera 4,5
6-7. Leonard Glomnes 4
6-7. Odd Ristesund 4
8. Thomas Dørum 2,5
9-10. Svein T. Sivertsen 1
9-10. Børje Johannessen 1

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 16. april

Gruppe A* og B (200* – 130 – 100* – 80)

1. David Nesse* 10 av 11 (1. premie)
2; FM Ole Chr. Moen* 9,5 (3. premie)
3-4. Henrik Øirosen* 7
3-4. Christian Harstad* 7
5. Jone Frafjord 6,5 (2. premie)
6-7. Finn Egeland* 6
6-7. Hoang Dao 6 (4. premie)
8. Andrea Schneider 5
9. Bruno Longva 4
10. Chetan Bangera 3
11. Leonard Glomnes 2
12. Svein T. Torgersen 1

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 9. april

Gruppe A* og B (250* – 130 – 100* – 80)

1. FM Ole Chr. Moen* 9,5 av 11 (1. premie)
2. Stian Hjoberg* 8,5 (3. premie)
3-5. Stefan Turony 8 (2. premie)
3-5. David Nessa* 8
3-5. Finn Egeland* 8
6. Christian Harstad* 7,5
7. Jone Frafjord 5,5 (4. premie)
8-10. Leonard Glomnes 3
8-10. Oscar Hjoberg 3
8-10. Kevin Todorov 3
11. Børje Johannsson 2
12. Svein T. Siversen 0

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 19. mars

Gruppe A* og B (300* – 250 – 150* – 100)

1. Kjell Børre Grebstad* 13 av 13 (1. premie)
2. FM Daniel Kovachev* 12 (3. premie)
3. Max Hort* 10,5
4. Even Jahr 9,5 (2. premie)
5-6. Henrik Øiroset* 8
5-6. Ole Goethe 8 (4. premie)
7. Tobias Solli 7
8. Leonard Glomnes 6
9 Sebastian Briceno 5
10. Chetan Bangera 4
11. Børje Johannsson 3
12-14. Kay Aksum 2
12-14. Svein Thor Sivertsen 2
12-14. Kevin Todorov 2 av 9

Ved en feil ble det utbetalt premie til feil spiller, og de som fikk for lite utbetalt ble korrigert påfølgende dag. Beklager dette.

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 12. mars

Gruppe A Berger 2 runder (250 – 150)

1. FM Daniel Kovachev 12 av 12 (1. premie)
2. Sigurd Loe Grøver 8 (2. premie)
3. Max Hort 7,5
4-5. Christian Harstad 4,5
4-5. Hanna Kyrkjebø 4,5
6. Marte Kyrkjebø 4
7. Bendik Bergstig 1,5

Gruppe B* og C (220* – 150 – 100* – 80)

1. Noah Hayes* 10 av 10 (1. premie)
2. Jone Frafjord* 8 (3. premie)
3. Bruno Longva* 6,5
4. Tobias Solli* 6
5-6. Chetan Bangera 5 (delt 2. og 4. premie)
5-6. Lonard Glomnes 5 (delt 2. og 4. premie)
7. Kay Aksum* 4,5
8. Andreas von Meulen* 4
9-10. Pål Ådnekvam* 3
9-10. Børje Johansson 3
11. Svein T. Sivertsen 1

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 27. februar

Finale A og B (280 – 250B – 200 – 150 – 100B)

FINALE AFINALE B
1-2. FM Daniel Kovachev 2 av 4 (delt 1 og 3. premie)
1-2. Jone Frafjord 2 av 4 (delt 1 og 3. premie)
3-4. Sebastian Biceno 1 (delt 3 premie)
3-4. WFM Sylvia Johnsen 1 (delt 3 premie)
1-2. Hanna Kyrkjebø 3 av 4 (delt 2 og 5. premie)
1-2. Christian Harstad 3 av 4 (delt 2 og 5. premie)
3. Chetan Bangere 3
4-5. Tobias Solli 1
4-5. Erik Eielsen 1
Ettersom mange på delt 3. plass – egen finale B for dem.

Gruppe 1

Gruppe 2

1. FM Daniel Kovachev 6 av 7 FINALE A
2. WFM Sylvia Johnsen 4 FINALE A
3-4. Hanna Kyrkjebø 3,5 FINALE B
3-5. Christian Harstad 3,5 FINALE B
5-7. Marte Kyrkjebø 3
5-7. Henrik Øierosen 3
5-7. Miguel Belo 3
8. Aksel Robak 2
1. Sebastian Briceno 7 av 7 FINALE A
2. Jone Frafjord 5 FINALE A
3-5. Chetan Bangere 4 FINALE B
3-5. Tobias Solli r FINALE B
3-5. Erik Eielsen 4 FINALE B
6. Kay Aksum 2,5
7. Svein T. Sivertsen 1,5
8. Even Søberg 0
UTTAK: Topp 3 i hver gruppe til finale

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 20. februar

Gruppe A* (250* – 200 – 150+ – 100 – 80)

1-2. FM Daniel Kovachev* 12 av 13 (delt 1-2 premie)
1-2. John Oommen 12 av 13 (delt 1-2 premie)
3. Marte Kyrkjebø 11 (4 premie)
4. Jone Frafjord 9,5 (5 premie)
5. Hanna Kyrkjebø 8,5
6-7. Mandar Thombre 7
6-7. Erik Eielsen 7
8. Kay Aksum 6
9. Henrik Bye 4,5
10-11.Tobias Sollie+ 4 (delt 3 premie)
10-11. Chetan Bangera+ 4 (delt 3 premie)
12. Sebastian Briceno+ 2,5
13. Geir Bye+ 2
14. Svein T. Sivertsen+ 1

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 13. februar

Gruppe A (250 – 150 – 100)

1. FM Daniel Kovachev 6 av 7 (1. premie)
2. Max Hort 5 (2. premie)
3. John Oommen 4
4. Even Jahr 3,5 (forfall 3. premie)
5-7. Henrik Øierosen 2,5
5-7. Christian Harstad 2,5
5-7. Nils Lorang 2,5
8. Sebastian Coquet 2

Gruppe B (220 – 120 – 80)

1. Gabriele Zippi 6,5 av 7 (1. premie)
2. Mandar Thombre 5,5 (2. premie)
3. Tobias Solli 4,5 (3. premie)
4. Jone Frafjord 4
5. Sebastian Briceno 3,5
6. Kay Askum 3
7. Chetan Bangera 1
8. Svein T. Sivertsen –

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 30. januar

Gruppe A* (250* – 150 – 100*)

1-3. Henrik Øierosen 7 av 9 (delt 1.3. premie)
1-3. John Oommen* 7 av 9 (delt 1-3. premie)
1-3. Miguel Belo 7 av 9 (delt 1-3. premie)
4. Max Hort* 6
5. Einar Nygaard 5
6. Marte Kyrkjebø 4,5
7. FM Ole Chr. Moen 3,5
8-9. Jone Frafjord 2
8-9. Bruno Longva 2
10. Stefan Turony 1

Gruppe B (210 – 150) Berger 2 partier

1. Tobias Solli 8 av 10 (1. premie)
2. Kay Askum 7,5 (2. premie)
3. Leonard Glomnes 7
4. Håkon Galaasen 4
5. Svein T. Sivertsen 2
6. Idar Dyrdal 1,5

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 23. januar

Gruppe A (250 – 150)

1. FM Ole Chr. Moen 7 av 7 (1. premie)
2-4. Even Jahr 3,5 (delt 2. premie)
2-4. Stefan Turony 3,5 (forfall)
2-4. Einar Nygaard 3,5 (delt 2. premie)
5. WFM Sylvia Johnsen (forfall delt 2. premie)
6-8. Marte Kyrkjebø 2,5
6-8. Hanna Kyrkjebø 2,5
6-8. Christian Harstad 2,5

Gruppe B (250 – 150 – 100)

1. Jone Frafjord 6 av 7 (1. premie)
2-3. Bruno Longva 4,5 (delt 2. premie)
2-3. Sebastian Briceno 4,5 (delt 2. premie)
4. Armin Galesic 4
5. Kay Askum 3,5
6 Tobias Solli 3
7. Leonard Glomnes 2,5
8. Svein T Sivertsen –

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 16. januar

Gruppe A og B+ (250 – 180+ – 150 – 100 – 100+)

1. Max Hort 11 av 13 (1. premie)
2. Bruno Longva 10 (3. premie)
3. Marte Kyrkjebø 9,5 (4. premie)
4-5. Henrik Øierosen 9
4-5. Gabriele Zippi+ 9 (2. premie)
6. Even Jahr 8,5
7. Tobias Solli+ 8 (5. premie)
8. Jone Frafjord 7,5
9. Sebastian Briceno+ 6
10-11. Børje Johansson+ 4
10-11. Haakon Galåsen+ 4
12. Leonard Glomnes+ 2,5
13. Kay Askum 2
14. Svein T. Sivertsen+ 0

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 2. januar

Gruppe A* (250* – 150* – 100* – 100)

1. Henrik Øierosen 7,5 av 9 (1. premie)
2. Max Hort* 7 (2. oremie)
3. Marte Kyrkjebø* (3. premie)
4-5. Bruno Longva 5 (delt 4. premie)
4-5. Jonathan Lundstedt 5 (delt 4. premie)
6. Einar Nygaard 4
7. Sigurd Fangen 3,5
8-9. Mikkel Lien* 3
8.9. Christian Harstad* 3
10. Gabriele Zippi 1,5

Gruppe B (250 – 150 – 100)

1. Kay Askum 7 av 7 (1. premie)
2. Tobias Solli 6 (2. premie)
3. Børje Johansson 5
4. Brage Bergan 4 (forfall 3. premie)
5-7. Simen Busterud 2
5-7. Helge Mehlfeldt 2
5-7. Mads Freitag Sørensen 2
8. Viktor Brattberg –

Pott A: 1000, Pott B: 1000

Tirsdag 2. januar

Gruppe A*, B og C+ (300* – 200 – 120 – 100+ – 80+)

1. Sondre Lillestøl Melaa* 13 av 13 (1. premie)
2. David Nesse 11 (2. oremie)
3. Noah Hayes 10 (3. premie)
4. Even Jahr 8,5
5-6. Einar Nygaard 7,5
5-6. Jone Frafjord 7,5
7. Axel Middelthon 6,5
8. Kay Askum+ 5,5 (4. premie)
9. Chetan Bangera+ (5. premie)
10-11. Sebastian Briceno 4
10-11. Leon Øyen Melbye+ 4
12-13. Thomas Dørum+ 3,5
12-13. Thomas Gerhardsen+ 3,5
14. Tobias Solli+ 2

Pott A: 1000, Pott B: 1000