Tirsdagslyn 2022

OPPMØTE: Hver tirsdag klokken 18:50

TIRSDAGSLYN FORTSETTER! 

Tirsdagslynsjakk er åpne for alle medlemmer og ikke-medlemmer, men maksimalt 40 deltakere. Startavgift hhv kr 70/50 for ikke-medlemmer og medlemmer kr 50/30 for juniorer, betal gjerne kontant!  All startkontingent går til premier hver gang!


JACKPOT 

Klubben gjeninnfører JACKPOT, i førsteomgang til påske 2022 eller til styret finner det for godt, der de legger kr 250 i potten hver tirsdag til vinner av samtlige partier i gruppe A hvis minimum 10 deltakere i runden. For gruppe B blir beløpet halvparten kr 125, også her er det krav om antall deltakere for at potten økes og går til utbetaling. Jackpot er styrets premiering av bredde kombinert med godt sportslig resultat. Jackpot  utbetaler derfor ikke hvis mer enn 1/3 av deltakere tilhører annen klasse/gruppe. 

Hvis ingen spillere får full score (minimum 9 partier) vil potten gå til neste tirsdag inntil den er på hhv kr 2000/1000.

Oppmøte senest kl 18:50. Vel møtt!


Tirsdag 28. juni

Gruppe A* og B (250*-190-140-110)
1. Eivind Grunt Kreken* 9,5 av 11
2. Kristian Glendrange 8,5
3. Bendik Bergestig* 8
4. Sebastian Choquet 7
5. Sigurd Gaure 6,5
6. Jone Frafjord 6
7. Gabriele Zippi 5,5
8. Adrea Schneider 5
9. Kevin Tessem 4,5
10. Odd Ristesund 3,5
11-12. Chethan Bangera 1
11-12. Tyrone Byrne 1


Pott A: 1000, Pott B: 1000


Tirsdag 21. juni

Gruppe A* og B (250*-180-100)
1. Kim Roger W Hansen* 11 av 11
2. Sondre Melaa* 10
3-4. Jonas Strømsodd 8
3-4. Ole Christian Moen* 8
5. Åsmund 6
6-8. Sebastian 5
6-8. Odd Risteund 5
6-8. Michael 5
9. Sigurd Gaure 4,5
10. Jone Frafjord 2,5
11. CTE 1
12. Jakob


Pott A: 1000, Pott B: 1000


Tirsdag 14. juni

Gruppe A (200-100)
1. FM Ludvig Carlsson 8 av 9 (berger*3)
2. FM Gustav Törngren 5
3. FM Ole Chr Moen 3
4. David Nesse 2


Gruppe B (200-125-75)
1. Jonas Strømsodd 8 av 8
2. Stefan Turony 6
3. Gunnar Glendrange 5
4. Jone Frafjord 4
5-7. Andrea Schneider 3
5-7. Gabriele Zippi 3
5-7. Stefan Bamboi 3
8-9. Kristian Glendrange 2
8-9. Odd Ristesund 2


Pott A: 1000, Pott B: 1000



Nortekk Superlyn 7. juni


Tirsdag 31. mai

Gruppe A* og B (250*-150-90-70)
1. FM Semen Mitusov* 9
2. Finn Egeland 7 (vinner B-gruppe)
3. Mikkel Lien 6 (B-premie)
4. Michael Knippel 5,5 (B-premie)
5. Odd Ristesund 4,5
6-7. Christian Harstad 4
6-7. Michael Fuglesang 4
8. Sigurd Gaure 2,5
9. Jone Frafjord 2
10. WFM Sylvia Johnsen 1,5


Pott A: 1000, Pott B: 1000



Tirsdag 24. mai

Gruppe A* og B (300*-70*-200-130-80)
1. FM Semen Mitusov* 11,5
2. FM Ole Chr Moen* 11
3. Michael Knippel* 9
4-5. Christian Harstad* 8,5
4-5. Mikkel Lien 8,5 (vinner B-gruppe)
6. Stefan Turony 8 (B-premie)
7. Finn Egeland* 7
8-9. Michael Fuglesang 6 (B-premie)
8-9. Odd Ristesund 6 (B-premie)
10. Sigurd Gaure 5
11. Thomas Hansen 4,5
12. Sebastian Choquet 4
13. Vidar Buch Sørensen 2
14. Børje Johansson 1


Pott A: 1000, Pott B: 1000



Tirsdag 10. mai

Gruppe A* og B (200*-150-100-80)
1. FM Ole Chr Moen* 8
2. Stefan Turony 6
3. Jone Frafjord 5,5
4-5. Finn Egeland* 5
4-5. Odd Ristesund 5
6. Michael Fuglesang 3,5
7. Sidney Haubrick 2
8. Sebastian Choquet 1
9. Børje Johansson –


Pott A: 1000, Pott B: 1000



Tirsdag 26. april

To grupper, dobbel Berger
A-gruppe 200-150-100
1-2. Semen Mitusov 11,5 av 14
1-2. Saad Elmi 11,5
3-4. Ward Altarbosh 9,5
3-4. Atle Grønn 9,5
5. Bertil Svendsen 6
6. Ole Chr Moen 5,5
7. Gunnar Stake-Larsen 1,5
8. Finn Egeland 0,5


B-gruppe 150-100-30
1. Stefan Turony 12,5 av 14
2. Odd Ristesund 12
3. Andre Schneider 9
4. Gunnar Glendrange 8
5. Thomas F. Hansen 6,5
6. Sebastian Choquet 4
7. Daniel Z 3
8. Børje Johansson 1

Pott A: 1000, Pott B: 1000



Tirsdag 19. april


En gruppe, dobbel Berger
1. Fredrik Dahl 13 av 14
2. Finn Egeland 12
3. Odd Ristesund 9,5 (Vinner B)
4. Andrea Schneider 7,5 (2. pl B)
5. Sebastian Choquet 5
6-7. Børje Johannsson 3,5
6-7. Jone Frafjord 3,5
8. Trygve Woksen 2


Pott A: 1000, Pott B: 1000



Tirsdag 5. april


Gruppe B (200-140)
1. Sigurd Gaure 8,5 av 10
2. Einar Nygaard 8
3. Odd Ristesund 5,5
4. Olaf Mundal 4
5-6. Sebastian Choquet 2
5-6. Børje Johannsson 2


Pott A: 1000, Pott B: 1000



Tirsdag 29. mars


Gruppe A + B* (300-200*-150-100-50)
1. Håvard Haug 12 av 13
2. Bertil Svendsen 10,5
3-5. FM Roar Elseth 9,5
3-5. Kjell Børre Grebstad 9,5
3-5. Kaloyan Kostadinov 9,5
6. FM Ole Christian Moen 7,5
7. Finn Egeland 7
8-9. Sigurd Ofstad 6
8-9. Christian Harstad 6
10. Stefan Turony 5,5
11. Odd Ristesund* 4 (premie 2, beste B)
12. Jone Frafjord* 3
13. Sebastian Choquet* 1
14. Erik T. Hansen* –


Pott A: 1000, Pott B: 1000




Tirsdag 22. mars


Gruppe A* + B (250*-250-150-100)
1. Bertil Svendsen* 10,5 av 12
2-3. Finn Egeland* 9
2-3. Christian Harstad* 9
4. Stefan Turony 8,5 (1. premie B)
5. Einar Nygaard 8
6-9. Odd Ristesund 6,5
6-9. Jone Frafjord 6,5
6-9. Øyvind Fossheim 6,5
6-9. Thomas Hansen 6,5
10. Amalie Heibo 3
11. Sebastian Choquet 2
12. Børje Johannsson 1
13. Nils Henrik Angaard –


Pott A: 750, Pott B: 1000




Tirsdag 15. mars


Gruppe A + B* (200-150-150*-120*80*)
1. Finn Egeland 10 av 11
2-3. Kosta Dinov 9
2-3. Christian Harstad 9
4. Odd Ristesund* 7,5
5. Stefan Turony* 7
6. Michael Fuglesang 6,5
7. Jone Frafjord* 6
8. Sebastian Choquet* 4
9. Simen Bjørn Juklerød-Tollefsrud* 3
10.-11. Kevin Todorov* 2
10.-11. Erik T. Hansen* 2
12. Nils Henrik Angaard* –


Pott A: 500, Pott B: 1000




Tirsdag 8. mars


Gruppe A (250-140-70)

1. FM Elham Abdrlauf* 8,5 av 10
2. Sondre Melaa 8
3. Bertil Svendsen 6
4. Abyl Kizatbay 5,5
5. Elias Hulleberg Sidali 2
6. Finn Egeland 0


Gruppe B (250-140-100-70)

1. Michael W. Fuglesang 9 av 11
2. Ingar Burcard 8
3. Einar Nygaard 7,5
4-5. Odd Ristesund 7
4-5. Sebastian Jarmer 7
6-7. Stefan Turony 6,5
6-7. Jone Frafjord 6,5
8. Yann Kieffer 5,5
9-10. Sebastian Choquet 3
9-10. Erik T. Hansen 3
11. Kevin Todorov 2
12. Børje Johannsson 0


Pott A: 250, Pott B: 1000




Tirsdag 1. mars


Gruppe A* og B (250*-150-100-40*)

1. FM Elham Abdrlauf* 9 av 9
2. Sondre Melaa* 8 (4. premie)
3. Viggo Guddahl* 7
4. Finn Egeland* 6
5. Stefan Turony 5 (2. premie grp B)
6. Odd Ristesund 4 (3. premie grp B)
7-9. Andrea Schneider 2
7-9. Sebastian Choquet 2
10. Joachim Graff


Pott A: 250, Pott B: 1000




Tirsdag 22. februar


Gruppe A (300-200-120)

1. FM Elham Abdrlauf 9 av 9 JACKPOT!
2. IM Nicolai Getz 8
3. Tor Botheim 6,5
4. Eskil Grønn 5,5
5-6. Finn Egeland 4
5-6. Michael Fuglesang 4
7-8. Christian Harstad 3
7-8. Stefan Turony 3
9-10. Yann Kieffer 1
9-10. Viggo Guddahl 1


Gruppe B (250-150-100)

1. Sigurd Gaure 9 av 10
2-3. Odd Ristesund 8
2-3. Jone Frafjord 8
4-5. Simon Hussted 6,5
4-5. Sebastian Choquet 6,5
6. Thomas Hansen 6
7. Erik T. Hansen 3,5
8. Johannes Telle 3
9. Martin Teveldal 2,5
10. Andreas Lorange 2
11. Filip Kaloudis 0


Pott A: 0, Pott B: 1000



Tirsdag 15. februar


Gruppe A (250-200)

1. CM Ludvig Carlsson 10 av 10
2. Sondre Melaa 6,5
3. Finn Egeland 5,5
4. Eskil Grønn 5
5. Stefan Turony 2
6. Øyvind Fossheim 1


Gruppe B (200-150-100)

1.Erik Eielsen 6,5 av 8
2.-3. Jone Frafjord 6
2.-3. Tobias Nås 6
4. Sebastian T. Jarmer 5
5. Odd Ristesund 4,5
6. Simon Husstad 3,5
7. Martin Teveldal 2,5
8. Børje Johansson 1,5
9. Sebastian Choquet 0,5


Pott A: 250, Pott B: 1000



Tirsdag 8. februar


Gruppe A (250-150-70*)

1. Sondre Melaa 7,5 av 10
2. Fredrik Dahl 7
3. FM Roar Elseth 6,5
4. Finn Egeland* 5
5. Christian Harstad* 4
6. Stefan Turony* 0


Gruppe B (220-130-100)

1. Einar Nygaard 8 av 9
2. Odd Ristesund 7,5
3. Jone Frafjord
4. Sebastian Jarmer
5. Martin Teveldal 4,5
6. Kevin Todorov 4
7. Johannes Telle 3,5
8-9. Børje Johansson 2
8-9. Sverre Hertzberg 2
10. Sebastian Choquet 1,5


Pott A: 250, Pott B: 1000



Tirsdag 1. februar

Gruppe A (250-150-70*)

1. Sondre Melaa 9 av 10

2. WGM Niina Koskela 8

3. FM Ole Chr. Moen 5

4-5. Christian Harstad 3

4-5. Finn Egeland 3

6.Stefan Turony 2

Gruppe B (200-100-80)


1. Øyvind Fossheim 12 av 14

2. Odd Ristesund 10

3. Andrea Schneider 9,5

4. Ole Ramsdal 8

5. Børje Johansson 6

6. Sebastian Choquet 4,5

7. Simen Bjørn Juklerød-Tollefsrud 3,5

8. Johannes Telle 2,5

Pott A: 250, Pott B: 1000


Tirsdag 25. januar

Gruppe A + B* + C** (250-220*-200*-150*-100**-50**)
1. Tor Botheim 15 av 16
2. Finn Egeland 13,5
3. Christian Harstad 13
4. Stefan Turony* 12,5
5. Odd Ristesund* 10,5
6. Petter Yran* 9,5
7-9. Pål Aadnekvam* 8,5 
7-9. Einar Nygaard* 8,5
7-9. Andrea Schneider* 8,5
10-11. Jone Frafjord* 7,5
10-11. Ole Ramstad** 7,5
12. Sebastian Choquet** 5,5
13. Simen Bjørn Juklerød-Tollefsrud** 4,5
14-15. Børje Johansson** 3,5
14-15. Sebastian Jarmer* 3,5
16-17. Lars Nordrum** 2
16-17. Joachim Graff** 2

Pott A: 250, Pott B: 1000


Tirsdag 18. januar

Gruppe A (270-150-100)
1. FM Elham Abdrlauf 9 av 9  (vinner JACKPOT)
2. FM Roar Elseth 7
3. WFM Sylvia Johnsen 6
4. WGM Niina Koskela 5,5
5-6. FM Ole Chr. Moen 4
5-6. Tor Botheim 4
7. Alena Ayzenberg 3,5
8. Finn Egeland 3
9. Stefan Turony 2,5
10. Christian Harstad 0,5

Gruppe B (250-100-80)
1. Sebastian Jarmer 6,5 av 7
2. Odd Ristesund 5,5
3. Einar Nygaard 5
4. Andrea Schneider 4
5. Lars Nordrum 2,5
6. Sebastian Choquet 2
7. Simen Bjørn Juklerød-Tollefsrud 1,5
8. Børje Johansson 0,5

Pott A: 0, Pott B: 1000


Tirsdag 11. januar (alle i en gruppe) (250-200*-100*-50)

1-2. IM Erlend Mikkalsen 8,5 av 9
1-2. Håvard Haug 8,5 av 9
3. Einar Nygaard* 6 (vinner B-gruppe)
4. Finn Egeland 5,5
5. Jone Frafjord* 5 (premie B-gruppe)
6. Petter Yran* 4,5
7. Odd Ristesund* 3
8. Sebastian Jarmer* 2
9-10. Simen Bjørn Juklerød-Tollefsrud* 1
9-10. Trygve Woxen* 1

Pott A: 1750, Pott B: 1000


Tirsdag 4. januar (alle i en gruppe) (200-120-100*-90*)

1. Sondre Melaa 8 av 9
2. Yngve Fossheim 7
3. Finn Egeland 6
4-5. Einar Nygaard* 5 (delt vinner B-gruppe)
4-5. Øivind Fossheim 5 (delt vinner B-gruppe)
6. WFM Sylvia Johnsen 4,5
7-8. Jone Frafjord* 3,5
7-8. Odd Ristesund* 3,5
9. Sigurd Gaure* 2,5
10. Sebastian Choquet* *

Pott A: 1500, Pott B: 1000