Tirsdagslyn 2021

TIRSDAGSLYN ER TILBAKE! 

Etter 6 uker med stor deltakelse rundt sommerlyn, fortsetter vi med vanlig tirsdagslyn fra og med 24. august kl 19:00!

Turneringene er åpne for alle medlemmer og ikke-medlemmer, men maksimalt 40 deltakere. Startavgift hhv kr 60/40 for ikke-medlemmer og medlemmer kr 40/20 for juniorer, betal gjerne kontant!  All startkontingent går til premier hver gang!

JACKPOT 

Klubben gjeninnfører JACKPOT, i førsteomgang ut året 2021 eller til styret finner det for godt, der de legger kr 250 i potten hver tirsdag til vinner av samtlige partier i gruppe A hvis minimum 10 spillere i runden. For gruppe B blir beløpet halvparten kr 125, også her er det krav om antall deltakere for at potten økes. Hvis ingen spillere får full score vil potten gå til neste tirsdag inntil den er på hhv kr 2000/1000.

Oppmøte senest kl 18:50. Vel møtt!

___________________________________________________________________

Tirsdag 21. september (alle i en gruppe) (200-100-60*)

1.  Sondre Melaa, 6 av 7
2-3. Alena Ayzenberg  5
2-3. Finn Egeland  5
4-6. Odd Ristesund  3
4-6. Jone Frafjord  3
4-6. WFM Sylvia Johnsen 3
7. Sebastian Jarmer  2
8 Børje Johansson  1

Pott A: 0, Pott B: 125

___________________________________________________________________

Tirsdag 14. september (alle i en gruppe)

1.  FM Elham Abdrlauf  9 av 9 (JACKPOT + kr 250)
2-3. FM Ward Altarbosh  7
2-3. Christian Harstad  7
4. Alena Ayzenberg  6
5-7. Finn Egeland  4
5-7. Odd Ristesund  4 (Vinner B-klasse)
5-7. Andrea Schneider  4 (Vinner B-klasse)
8. Jone Frafjord  2,5
9. Sebastian Jarmer  1,5
10. Børje Johansson  0

Pott A: 250, Pott B: 125

———————————————————————————–

Tirsdag 7. sept
Gruppe A (250 – 150) – dobbeltrunde

1. Sondre Melaa 10.5 av 12
2. FM Alexander Pena 10
3. Trym Rødvik 9
4. Finn Egeland 5.5
5. Christian Harstad 4
6. Stefan Turony 3
7. Tobias Nås 0

Gruppe B (200 – 100) – dobbeltrunde
1. Eirik Haga 8.5 av 12
2. Odd Ristesund 8
3.-4. Einar Nygaard 7
3.-4. Øystein Kongsnes 7
5. Kristian Glendrange 6
6. Rasmus Nås 4.5
7. Børje Johansson 1
___________________________________________________________________

Tirsdag 31.august
Gruppe A (250/130) – dobbeltrunde
1. FM Elham Abdrlauf 10 av 10
2. Sondre Melaa 8
3. FM Alexander Pena 6
4. Finn Egeland 4
5-6. Juan Carlos 1
5-6. Tobias Nås 1

Gruppe B (200-100-80)
1-2. Einar Nygaard 6 av 8
1-2. Andrea Schneider 6
3. Odd Ristesund 5,5
4-5. Kristian Glendrange 5
4-5. Nils Eivind Landrå 5
6. Jone Frafjord 3,5
7-8. Joachim Graff 2
7-8. Dimitris Kostopoulos 2
9. Kevin Todorov 1

___________________________________________________________________


Tirsdag 24.august
Gruppe A (250/150/100)
1. FM Elham Abdrlauf 9 av 9
2. Sondre Melaa 7
3. FM Alexander Pena 6
4. Trym Rødvik 5,5
5. Finn Egeland 5
6. Odd Ristesund 4
7-8. Juan Carlos 3
7-8. Stefan Turony 3
9. Bendik Bergestig 1,5
10. Gudbrand Tanberg 1

Gruppe B (200-120) – dobbeltrunde
1. Tobias Nås 9,5 av 10
2. Einar Nygaard 8,5
3. Jone Frafjord 5
4. Børje Johansson 4
5. Nils Eivind Landrå 2
6. Joachim Graff 1

___________________________________________________________________

Sammendragresultat sommerlynsjakk 2021

Gruppe A
1 FM Elham Abdrlauf 18 20 19   20 20 79
2 FM Jens Ingebrigtsen   18 19 20 14 18 75
3 FM Alexander Pena 3 15 8 6 18 9 50
4 Kim Roger Hansen Westrum 14 12 2   9 3 38
5 Sondre Melaa       14 16 6 36
6 FM Ole Christian Moen     12 11 12   35
7 Isak Sjøberg       17   16 33
8 FM Ward Altosh 16   14       30
9 Finn Egeland 6 15   6 2   29
10 Sigurd Ofstad 11   5 11     27

Gruppe B
1 Odd Ristesund 20 19 16 18 19 19 77
2 Kristian Glendrange 11 4 16 13 4 16 56
3 Sigurd Gaure   8 11   16 19 54
4 Thomas Dørum 18 9 11   1 12 50
5 Abishan Arulmaran   19 20       39
6 Aksel Rogstad     6 18   14 38
7 Jone Frafjord 15 4 8   10   37
8 Gunnar Glendrange   12     19   31
9 Andrea Schneider       18 13   31
10 Fredrik Nordahl     16       16
11 Rasmus Nås         6 10 16
___________________________________________________________________

Tirsdag 18.august
Gruppe A (300/160/120/100/80/60)
To grupper AI og A2, finale for seks spillere
(sammendragspoeng i sommerlyn deles etter poeng, pengepremie etter finaleplass)

1. FM Elham Abdrlauf 13,5 av 14 (A2: 9+4,5)
2. FM Jens Ingebrigtsen 11,5 (A1: 7,5+4) 
3. Isak Sjøberg 10,5 (A2: 7+3,5)
4. Mattias Unnerland 9 (A1: 7+2)
5. Aleksander Øye-Strømberg 9 (A1: 8+1)
6-7. Kjell Grebstad 6 (A2: 6+0)
6-7. FM Alexander Pena 6 (A2)
8. Sondre Melaa 5 (A1)
9-10. Kim Roger Hansen Westrum 4,5 (A1)
9-10. Max Dahl 4,5 (A1)
11-12. Juan Carlos 4 (A2)
11-12. Finn Egeland 4 (A2)
13-14. Eivind Kreken 3,5 (A1)
13-14. Mattias Lind Shouten 3,5 (A2)
15. Abishan Arulmaran 3 (A2)
16-17. Elias Sidali 2,5 (A1)
16-17. Håvard Haug 2,5 (A1)
18. Carlos 1 (A2)
19. Bendik Bergestig 1 (A1)
20. Mikkel Lien – (A2)

Gruppe B (250/140/90/60)  

1.-2. Odd Ristesund 8,5 av 11
1-2. Sigurd Gaure 8,5
3. Kristian Glendrange 7,5
4. Aksel Rogstad 7
5. Thomas Dørum 6,5
6. Rasmus Nås 6
7-8. Tobias Nås 5,5
7-8. Anders Udland 5,5
9. Viktor Hedman 4,5
10. Børje Johansson 3,5
11-12. Joachim Graff 1
11-12. Jack Moland 1
___________________________________________________________________

Tirsdag 10.august
Gruppe A (300/200/120/100/80/60)
1. FM Elham Abdrlauf 15,5 av 17
2. FM Alexander Pena 15
3. Sondre Melaa 13
4. Jens Ingebretsen 12,5
5. FM Ole Chr. Moen 12
6.-7. Kim Roger Vestrum 11,5
6.-7. Yngve Fossheim 11,5
8. Eivind Kreken 10,5
9. Kjell Grebstad 9,5
10. Finn Egeland 6,5
11.-13. Bruce Diesen 6
11.-13. Elias Sidali 6
11.-13. Stefan Turony 6
14. Peder Aamodt 5
15. Juan Carlos 4,5
16. Carlos 4
17.-18. David B. Nilsen 2
17.-18. Jørgen Kristiansen 2

Gruppe B (250/150/100/80/40)  

1.-2. Gunnar Glendrange 11,5 av 14
1.-2. Odd Ristesund 11,5
3. Sigurd Gaure 10,5
4.-5. Andrea Schneider 10
4.-5. Pål Aadnekvam 10
6. Jone Frafjord 9
7. Tobias Nås 7
8. Rasmus Nås 6,5
9. Kristian Glendrange 6
10.-11. Frank Johansen 5,5
10.-11. Thomas Dørum 5,5
12. Børje Johansson 4,5
13. Viktor Hedman 3,5
14. Odd Einar Ingebretsen 3
15. Jo Ingebretsen 1

 

____________________________________________________________________

Tirsdag 3. august
Gruppe A (300/150/110/80/60)
1.  FM Jens Ingebrigtsen 13 av13
2-3. Isak Sjøberg 11
2-3. Jacob Templen Grave 11
4. Sondre Melaa 9,5
5-6 FM Ole Chr. Moen 7
5-6. Sigurd Ofstad 7
7-9. FM Alexander Pena 6,5
7-9. Finn Egeland 6,5
7-9. Vebjørn Leonardsen 6,5
10-11.  Abishan Arulmaran, 4,5
10-11. Juan Carlos 4,5
12. Bendik Bergestig 3
13. Stefan Turony 1
14. Kevin Todorov 0

Gruppe B (200/120/100/80)
1-3. Odd Ristesund 7,5 av 10
1-3. Aksel Rogstad 7,5
1-3. Andrea Schneider 7,5
4-5. Kristian Glendrange 7
4-5. Frank Johansen 7
6. Odd Einar Ingebretsen 4,5
7.. Børje Johansson 4
8-9. Viktor Hedman, 3,5
8-9. Jo Ingebrigtsen 3,5
10. Per Møller Andersen 2
11. Cai Møller Andersen 1

 

 

_______________________________________________________________________________

Tirsdag 27. juli
Gruppe A (300/200/100/70 og til beste stjernespiller x=100)
1-2. FM Elham Abdrlauf 12,5 av 14
1-2. FM Jens Ingebrigtsen 12,5 av 14
3. IM Helge Nordahl 12
4. FM Ward Altosh 10
5. FM Ole Christian Moen 8,5
6. xYngve Fossheim 8 (beste stjernespiller x)
7. FM Alexander Pena 6,5
8-9. Sigurd Ofstad 6
8-9. x Jacob Templen Grave 6
10. x Kim Roger Hansen Westrum 5,5
11-12. x Finn Egeland 4
11-12. x Peder Aamodt 4
13-14. x Mikkel Lien 3,5
13-14. x Bård Norseth 3,5
15. x Jørgen Smith Kristiansen 2,5

Gruppe B (240/150/100/80/60)
1. Abishan Arulmaran, 13 og 14
2-4. Frederik Nordahl 10
2-4. Odd Ristesund 10
2-4. Kristian Glendrange 10
5-6. Sigurd Gaure 9
5-6. Thomas Dørum 9
7.  Jone Frafjord 8,5
8. Aksel Rogstad 8
9. Tormod Tvare 7,5
10. Børje Johansson 6
11. Christine Nordahl 5
12. Viktor Hedman 3,5
13. Joakim 3
14. Leo Xon 1,5
15. Cai Møller 1

_______________________________________________________________________________

Tirsdag 20. juli
Gruppe A (300/150/100)
1.  FM Elham Abdrlauf 7 av 7
2.  FM Jens Ingebrigtsen 6
3-4. FM Alexander Pena 4
3-4. Finn Egeland 4
5. Kim Roger Hansen Westrum 3,5
6. Per Omtvedt 4
7. Sigurd Gaure 1
8. Juan Carlos

Gruppe B (250/120/100/80/60)
To grupper BI og B2, finale for de seks beste
0. Mikkel Lien, 5 av 5  og 7 av 7 (B1) – ingen sammenlagt poeng pga for høy rating
1-2. Odd Ristesund, 3 og 5  (B1)
1-2. Abishan Arulmaran, 3 og 6 (B2)
3-4. Bendik Bergestig, 2 og 7 (B2)
3-4. Gudbrand Tandberg, 2 og 4 (B2)
5. Gunnar Glendrange, 0 og 6 (B1)
6-7. Thomas Dørum, 4 (B1)
6-7. Leo Xon, 3 (B2)
8-10. Jone Frafjord, 3 (B1)
8-10. Kristian Glendrange, 2,5 (B2)
8.-10. Oliver Pedersen 2,5 (B2)
11. Andrea Schneider, 2 (B1)
12-13. Børje Johansson, 2 (B2)
12-13. Pål Aadnekvam, 1,5 (B1)
14-15. Viktor Hedman, 1 (B2)
15-16. Bastian Pedersen, 0 (B1)

_______________________________________________________________________________

Tirsdag 13. juli
Gruppe A (250/150/100)
1.  FM Fredrik Dahl 8 av 9
2. FM Elham Abdrlauf 7,5
3. FM Ward Altosh 6,5
4. Kim Roger Hansen Westrum 4,5
5-6. Peder Aamodt 4
5-6. Sigurd Ofstad 4
7. Juan Carlos 3,5
8. Finn Egeland 3
9-10. FM Alexander Pena 2
9-10. Yngve Fossheim

Gruppe B (200/120/80)
1. Odd Ristesund 7 av 7
2. Thomas Dørum 5
3-4. Jone Frafjord 4
3-4. Kristoffer Udjus 4
5-6. Jon Olav Kroken 3
5-6. Kristian Glendrange 3
7. Even Warp 2
8. Johann Bals 0

Better Tag Cloud