Nå må Kristiansund bankes

GM Leif Erlend Johannessen viste solid spill i oppgjøret mot 1911s Torbjørn R. Hansen. Matchen endte for øvrig 2-2. Foto: Tarjei J. Svensen

Det går mot en spennende avslutning av NM for klubblag på Fagernes søndag.

Kristiansund leder med et hestehode foran de eneste utfordrerne OSS og SK 1911 etter å ha cruiset gjennom de første fire rundene med to 4-0- og to 3½-seire. Kristiansund har 15 individuelle, OSS 1 13 og SK 1911 12.

Nå møter de nest-siste hinder på veien, i OSS i 5.runde. Sammen med SK 1911 er vi er på papiret de eneste som kan klare å stikke kjepper i hjulene for at «kristiansunderne» skal ta sin første NM-tittel.

5.runde spilles fra 08:30 søndag morgen. Oppsettet er OSS – Kristiansund og SK 1911 – Moss. Både OSS og 1911 er avhengig av å vinne stort for å kunne ha en sjanse til å vinne tittelen.

I NM for klubblag teller individuelle poeng foran lagpoeng, slik at det ikke er noen automatikk i at en eventuell seier over Kristiansund vil være tilstrekkelig til å bli norgesmester. Selv med seier også i 6. runde. I praksis er det derfor mulig å bli nummer to i turneringen, selv ved å vinne alle matchene.

Fyldigere rapport med mange bilder kommer etter turneringen.


Publisert

i

,

av

Stikkord: