Nå skal Eliteserien avgjøres

Chess Attack-serien
Chess Attack-serien

Det går mot en ulidelig spennende avslutning på Chess Attack-serien 2010/11 denne helgen. Med GM Emanuel Berg, GM Jon Ludvig Hammer og FM Nicolai Getz utilgjengelig, blir det en tøffere kamp om gullet enn vi ønsker.

18:00 fredag braker det løs med 7.runde i årets Eliteserie. Porsgrunn og OSS har dominert de første seks rundene og har med henholdsvis 11 og 10 poeng tre poeng ned til nærmeste konkurrent, SK 1911.

Fredag og lørdag følger vi runden fra Eliteserien direkte her på sjakkselskapet.no samtidig som partiene overføres på Live Chess Norway!

Resultatet av oppgjøret OSS – Porsgrunn i 8.runde lørdag vil trolig avgjøre hvem som blir seriemester. Forutsatt at SOSS og Porsgrunn beseires i 7. – 8.runde, kan siste runde mot tabelljumboen Trondheim bli en ren parademarsj for våre menn. Fraværet av Hammer og Berg vil merkes, spesielt i oppgjøret mot Porsgrunn lørdag.

[poll id=»22″]

I bunnen må det et mirakel til for at Trondheim skal klare å beholde plassen sin.  Trønderne har enda ikke tatt et eneste poeng og alt annet enn 6/6 betyr nedrykk.  Det er fortsatt helt åpent hvem som tar den andre nedrykksplassen da minst tre lag er i faresonen.

LagSeireUavgjortTapInd.Poeng
Porsgrunn5102211
Oslo SS5012410
SK 191131219,57
Bergens31218,57
Moss30318,56
Asker303176
Nordstrand21314,55
Akademisk12316,54
SOSS12316,54
Trondheim006130

7.runde

MossBergens
AskerAkademisk
TrondheimSK 1911
SOSSOslo SS
NordstrandPorsgrunn

Se fullstendige resultatlister fra Chess Attack-serien

Porsgrunns 1.bordspiller Kjetil A.Lie står med 5½/6 og ratingprestasjon på pene 2839. 3.bordspiller Geir Sune Tallaksen Østmoe har også 5½/6 og ligger med ratingprestasjon på 2693 godt an til IM-napp. IM-napp ser dessuten til å være innenfor rekkevidde for Nordstrand Stig Tjomsland.

Andreas G. R. Moen, Bulgaria 2010. Foto: Ellisiv Reppen
Andreas G.R. Moen har scoret bra for OSS denne sesongen. Foto: Ellisiv Reppen

Uoffisiell liste over beste spillere:

1.bord:
GM Kjetil A. Lie, Porsgrunn 5½/6
GM Emanuel Berg, OSS 4½/6
2.bord:
GM Mihajlo Stojanovic, Trondheim 4½/6
FM Stig Tjomsland, Nordstrand 4/6
3.bord:
FM Geir Sune Tallaksen Østmoe, Porsgrunn 5½/6
IM Torstein Bae, SK 1911 4/6
4.bord:
Kim Chr. Astrup, SOSS 4/6
Joachim Solberg, Moss 3½/6
5.bord:
FM Kristian Trygstad, OSS 3½/4
Odd Martin Guttulsrud, SK 1911 4½/6
Anders G. Hagen, Moss 3½/6
6.bord:
FM Andreas G. R. Moen, OSS 3/4
Anders Hobber, Porsgrunn 3/5

http://sjakkselskapet.no/2011/03/31/folg-7-runde-av-eliteserien-201011-direkte-her/

Publisert

i

,

av

Kommentarer

3 kommentarer til “Nå skal Eliteserien avgjøres”

  1. Kristian T avatar
    Kristian T

    Her er det bare for OSS-medlemmer å komme og heie! Vi kan love passe mye spenning og forhåpentligvis/naturligvis marginer som bikker vår vei.

  2. Ole Chr Moen avatar
    Ole Chr Moen

    Jeg minner om at klubben er leid ut til et privat arrangement i dag. Det er min datter Christiane som fyller år, og feirer sammen med et annet OSSU-medlem.

    Da har du enda en grunn til å besøke Haraldsheim og se på Sossarna. Jeg regner med at ryktene om at Gausel spiller er en aprilspøk.