Tirsdagslyn 2021

SOMMERLYN TILBAKE! 

Se info om ONLINE tirsdagslyn som erstatning når pandemien herjet.  Styret satser på ny-åpning i september, men klubben arrangerer SOMMER-tirsdagslyn fra 13. juli til 17. august tirsdager kl.1900  (registrering innen kl.1850).

Turneringene er åpne for alle medlemmer og ikke-medlemmer, men maksimalt 30 deltakere. Startavgift hhv kr 60/40 for ikke-medlemmer og medlemmer kr 40/20 for juniorer.  Startkontingent går til premier hver gang, og klubben vil sponse sammenlagtpremier i begge klasser. Det vil enten være bokpremie, og/eller penger.

Situasjonen med korona blir vurdert daglig

Her er resultater:

_______________________________________________________________________________

Tirsdag 20. juli
Gruppe A (300/150/100)
1.  FM Elham Abdrlauf 7 av 7
2.  FM Jens Ingebrigtsen 6
3-4. FM Alexander Pena 4
3-4. Finn Egeland 4
5. Kim Roger Hansen Westrum 3,5
6. Per Omtvedt 4
7. Sigurd Gaure 1
8. Juan Carlos

Gruppe B (250/120/100/80/60)
To grupper BI og B2, finale for de seks beste
0. Mikkel Lien, 5 av 5  og 7 av 7 (B1) – ingen sammenlagt poeng pga for høy rating
1-2. Odd Ristesund, 3 og 5  (B1)
1-2. Abishan Arulmaran, 3 og 6 (B2)
3-4. Bendik Bergestig, 2 og 7 (B2)
3-4. Gudbrand Tandberg, 2 og 4 (B2)
5. Gunnar Glendrange, 0 og 6 (B1)
6-7. Thomas Dørum, 4 (B1)
6-7. Leo Xon, 3 (B2)
8-10. Jone Frafjord, 3 (B1)
8-10. Kristian Glendrange, 2,5 (B2)
8.-10. Oliver Pedersen 2,5 (B2)
11. Andrea Schneider, 2 (B1)
12-13. Børje Johansson, 2 (B2)
12-13. Pål Aadnekvam, 1,5 (B1)
14-15. Viktor Hedman, 1 (B2)
15-16. Bastian Pedersen, 0 (B1)

Tirsdag 13. juli
Gruppe A (250/150/100)
1.  FM Fredrik Dahl 8 av 9
2. FM Elham Abdrlauf 7,5
3. FM Ward Altosh 6,5
4. Kim Roger Hansen Westrum 4,5
5-6. Peder Aamodt 4
5-6. Sigurd Ofstad 4
7. Juan Carlos 3,5
8. Finn Egeland 3
9-10. FM Alexander Pena 2
9-10. Yngve Fossheim

Gruppe B (200/120/80)
1. Odd Ristesund 7 av 7
2. Thomas Dørum 5
3-4. Jone Frafjord 4
3-4. Kristoffer Udjus 4
5-6. Jon Olav Kroken 3
5-6. Kristian Glendrange 3
7. Even Warp 2
8. Johann Bals 0

_______________________________________________________________________________

Tirsdagslynsjakk på datoer 10., 17. og 24. november 2020 er avlyst som følge av koronasituasjonen. Styret avventer utviklingen videre.  

_______________________________________________________________________________

Tirsdag 3. november 
Gruppe A* kr 200 og B kr 150 og 2. plass kr 50 (2 runder)
1. FM Elham Abdrlauf* 9,5 av 10
2. GM Evgeny Romanov* 7,5 – 2. premie
3. Finn Egeland 6 – 1. premie B
4. FM Alexander Pena* 5
5. Odd Ristesund 1,5
6. Jone Frafjord 0,5

_______________________________________________________________________________

Tirsdag 27. oktober 
Gruppe A* kr 200 – 100 og B kr 150 – 50
1-2. GM Evgeny Romanov* 6,5 av 7
1-2. FM Alexander Pena* 6,5 av 7
3. Odd Ristesund 4 – 1. premie B
4-5. Einar Nygaard 3,5 – 2. premie B
4-5. Pål Aadnekvam 3,5 – 2. premie B
6. Finn Egeland* 3
7. Jone Frafjord 1
8. Børje Johansson -_______________________________________________________________________________

Tirsdag 20. oktober 
Gruppe A* kr 200 – 80 og B kr 160 – 80  (2 runder)
1. FM Alexander Pena* 11,5 av 14
2. Sigurd Ofstad* 10,5 – 2, premie A
3. Odd Ristesund 9,5 – 1. premie B
4. Finn Egeland* 8,5
5. Jone Frafjord 7 – 2. premie B
6. Einar Nygaard 4
7. Pål Aadnekvam 3
8. Børje Johansson 2
_______________________________________________________________________________

Tirsdag 13. oktober 
Gruppe A* kr 230 og B kr 200 – 2.plass kr 90, 2 runder
1. FM Alexander Pena* 12 av 14
2. Sigurd Ofstad* 9,5 – 2, premie
3. Pål Aadnekvam 8,5 – 1. premie B
4-5. Odd Ristesund 7
4-5. Finn Egeland* 7
6. WFM Sylvia Johnsen* 6
7. Lars Leknes 3
8. Jone Frafjord 2,5

_______________________________________________________________________________

Tirsdag 6. oktober 
Gruppe A (*-stjerne 170 – 80) og B (130)
1. FM Alexander Pena* 9 av 10
2. Finn Egeland* 6
3. WFM Sylvia Johnsen 5,5
4. Jone Frafjord (1. premie B)
5. Einar Nygaard 2,5
6. Odd Ristesund 2
_______________________________________________________________________________

Tirsdag 29. september 
Gruppe A (*-stjerne) og B (200 – 150 – 100 – 50)
1-2. FM Elham Abdrlauf* 6 av 7
1-2. FM Alexander Pena* 6
3-4. Odd Ristesund 4
3-4. Elias Hulleberg Sidali* 4
5-6. Pål Aadnevik 3
5-6. Lars Leknes
7. Jone Frafjord
8. Børje Johansson -_______________________________________________________________________________

Tirsdag 15. september 
Gruppe A (250 – 150 – 100)
1. CM Ludvig Carlzon 6,5 av 7
2. FM Alexander Pena 4,5
3-4. Sondre Melaa 4
3-4. Vebjørn Leonardsen 4
5. Finn Egeland 3,5
6. Christian Harstad 3
7. David Nesse 2,5
8. Erlend Fagerjord –

Gruppe B (220 – 130 – 90)
1-2. Einar Nygaard 7 av 8
1-2. Pål Aadnekvam 7
3-4. Jone Frafjord 5
3-4. Sigurd Gaure 5
5-6. Odd Ristesund 4
5-6. Henrik Beckstrøm 4
7.  Lars Leknes 3
8. Børje Johansson 1
9. Trond Inge Hansen –

______________________________________________________________________________

Tirsdag 8. september 
Gruppe A (*2 runder: 250 – 130)
1-2. Sondre Melaa 6,5 av 10
1-2. CM Ludvig Carlzon 6,5
2-5. Finn Egeland 3,5
2-5. FM Alexander Pena 3,5
2-5. Gustav Törngren 3,5
6. David Nesse

Gruppe B (*2 runder: 200 – 100)
1. Einar Nygaard 9,5 av 10
2. Odd Ristesund 7
3. Pål Aadnekvam 5
4. Jone Frafjord 4,5
5. Børje Johansson 4
6. Trond Inge Hansen –

_______________________________________________________________________________

Tirsdag 2. september 
Gruppe A (* stjerner) og B  (A: 250 –  150 og B: 120 – 80 – 50)
1. Sondre Melaa* 11 av 11
2-4. WFM Sylvia Johnsen* 8
2-4. Finn Egeland* 8
2-4. Jone Frafjord 8 (premie B)
5.  Einar Nygaard 7 (premie B)
6. Pål Aadnekvam 5,5 (premie B)
7-8.  Bjørn Tvedter 4,5
7-8.  Svein Harald 4,5
9. Odd Ristesund 4
10. Henrik Beckstrøm 3,5
11. Børje Johansson 2
12. Trond Inge Hansen –

_______________________________________________________________________________

Tirsdag 25. august 
Gruppe A (* stjerner) og B  (A: 300 og B: 150 – 100 – 80)
1. FM Elham Abdrlauf* 11 av 11
2. WFM Sylvia Johnsen* 10
3. Finn Egeland* 9
4. Jone Frafjord 6,5 (premie B)
5.  Sigurd Gaure 6 (premie B)
6-7. Odd Ristesund 5,5 (premie B)
6-7.  Einar Nygaard 5,5 (premie B)
8. Henrik Beckstrøm 5
9. Børje Johansson 3
10. Aksel Rokstad 2,5
11.  Dimitris Kostopoulos 2
12. Trond Inge Hansen
_______________________________________________________________________________

Sommerlyn Sjette runde 18. august  >> Sammendraget 
Gruppe A (* stjerner) og B  (A: 250 –  150 og B: 100 –  90)
1.  Sondre Melaa* 9,5 av 10
2. WFM Sylvia Johnsen* 8
3.  Finn Egeland* 7,5
4-5. Håvard Haug* 6
4-5.  Sigurd Gaure 6 (premie B)
6. Christian Harstad* 5,5
7. Odd Ristesund 5 (premie B)
8.  Einar Nygaard 2,5
9-10.  Dimitris Kostopoulos 2
9-10. Aksel Rokstad 2
11. Børje Johansson 1 _______________________________________________________________________________

Sommerlyn Femte runde 11. august   
Gruppe A (* stjerner) og B  (A: 250 og B: 120 – 100 –  70)
1.  Håvard Haug* 8,5 av 9 (premie A)
2.  Sondre Melaa* 8
3.  Finn Egeland* 7,5
4-5.  Odd Ristesund 4,5 (premie B)
4-5.  Einar Nygaard 4,5 (premie B)
6.  Sigurd Gaure 4 (premie B)
7.  Jone Frafjord 3
8-9.  Paul Aadnekvam 2
8-9.  Lars Leknes 2
10. Dimitris Kostopoulos 1
_______________________________________________________________________________

Sommerlyn Fjerde runde 4. august   
Gruppe A (* stjerner) og B  (A: 200 og B: 150 – 90)
1.  Håvard Haug* 6,5 av 7 (premie A)
2.  WFM Sylvia Johnsen* 6
3.  Lars Leknes 5 (premie B)
4.  Odd Ristesund 4 (premie B)
5.  Jone Frafjord 3
6.  Noah Haynes* 2,5
7.  Einar Nygaard 1
8.  Børje Johansson –
_______________________________________________________________________________

Sommerlyn Tredje runde 28. juli   
Gruppe A (* stjerner) og B  (A: 200 –  150 og B: 100 – 70)
1.  Brage Modell* 7 (premie A)
2.  Aksel Rokstad 5 (premie B)
3.  Gisle Salem* 4,5
4.  Øyvind Hansen* 3,5
5-6. Lars Leknes 3 (premie B)
5-6. Børje Johansson 3 (premie B)
7. Odd Ristesund 2
8. Andreas Lunde –
_______________________________________________________________________________

Sommerlyn Andre runde 21. juli   
Gruppe A (* stjerner) og B  (A: 180 og B: 100 – 80)
1.  WFM Sylvia Johnsen* 8,5
2.  Awais Ali* 7,5
3. Jone Frafjord 6 (premie B)
4. Odd Ristesund 5,5 (premie B)
5. Aksel Rokstad 1,5
6. Børje Johansson 1
_______________________________________________________________________________

Sommerlyn Første runde 14. juli   
Gruppe A (* stjerner) og B  (A: 250 – 130 – 100 og B: 200 – 100)
1. Elham Abdrlauf* 10,5
2-3. Karl Magnus S. Nygaard* 9
2-3.  Awais Ali* 9
4. WFM Sylvia Johnsen* 7,5
5. Odd Ristesund 6 (premie B)
6. Kristoffer Haugland 5,5 (premie B)
7-9. Jone Frafjord* 5
7-9. Einar Nygaard* 5
7-9. Aksel Rokstad 5
10. Andrea Schneider 2,5
11. Børje Johansson 2
12. Aurelio Kiewming –

_______________________________________________________________________________

Koronalyn 16. juni UTEN JACKPOT  
Gruppe A og B (A (*2) og B: 200 – 130 – 90)
1. Sondre Melaa* 7 av 7
2. WFM Sylvia Johnsen 5
3-5. Odd Ristesund 4 (premie B)
3-5. Jone Frafjord 4 (premie B)
3-5. FM Ole Christian Moen 4
6. Lars Leknes 3
7. Børje Johansson 1
8. Trond Inge Hansen –

Koronalyn 9. juni UTEN JACKPOT  
Gruppe A og B (A og B:300* – 150* – 90)
1. Sondre Melaa* 9 av 9
2. Erlend Fagerjor* 7 av 9 (-60)
3. Einar Nygaard 5,5 (premie B +30)
4-5. Sigurd Gaure 5
4-5. Odd Ristesund 5
6. Henrik Bechstrøm 4,5 (+15)
7-8. Jone Frafjord 4
7-8. Andrea Schneider 4 (+15)
9. Børje Johansson 1
10. Ali Ehsan Safa 0

__________________________________________________________________________________________________________________

Koronalyn 2. juni UTEN JACKPOT  
Gruppe A og B (A:300 B: 200/100/70)
1. Axel Tunsjø 10 av 10
2-3. Erlend Fagerjord 7 (premie B)
2-3. Jone Frafjord 7 (premie B)
4. Petter Yrand 5,5 (premie B)
5-7. Øystein Tunsjø 4,5
5-7. Henrik Bechstrøm 4,5
5-7. Odd Ristesund 4,5
8. Andrea Schneider 4
9-10. Lars Leknes 3
9-10. Adrian Basing 3
11. Felix Tunsjø 2
__________________________________________________________________________________________________________________

Koronalyn 26. mai UTEN JACKPOT  
Gruppe A og B (A:250 B: 160/80/70)
1. Axel Tunsjø 9 av 9
2. Erlend Fagerjord 8 (1. premie B)
3. Lars Leknes 5,5 (2. premie B)
4-5. Robin Kjær 4,5 (3 premie B)
4-5. Odd Ristesund 4,5 (3. premie B)
6. Jone Frafjord 4
7-8. Børje Johannsson 3
7-8. Henrik Bechstrøm 3
9. Øystein Tunsjø 2,5
10. Ali Ehsan Safa 1

__________________________________________________________________________________________________________________

Koronalyn 19. mai UTEN JACKPOT  
Gruppe A og B (A:200/120 B: 200/100/70)
1. Axel Tunsjø 13 av 13
2-4. WFM Sylvia Johnsen 10
2-4. FM Ole Christian Moen 10
2-4. Sondre Melaa 10
5. Sigurd Gaure 9 (1. premie B)
6. Lars Leknes 8 (2. premie B)
7. Erlend Fagerjord 7 (3. premie B)
8. Henrik Bechstrøm 6,5
9. Øystein Tunsjø 4,5
10. Børje Johannsson 4
11. Felix Tunsjø 3,5
12-13. Eirik Grimnes Haga 3
12-13. Andrea Schneider 3
14. Ali Ehsan Safa 1
__________________________________________________________________________________________________________________

Koronalyn 12. mai UTEN JACKPOT  
Gruppe A og B (A:140/50 B: 140/70/30)
1.  Axel Tunsjø 9 av 9
2.  Sondre Melaa 7,5
3-4. Sylvia Johnsen 6
3-4. Håvard Haug 6 (1 premie B)
5. Odd Ristesund 5 (2. premie)
6. Sigurd Gaure 4,5 (3. premie)
7. Jone Frafjord 3,5
8. Lars Leknes 1,5
9-10. Joar Svedenborg 1
9-10. Børje Johannsson 1
__________________________________________________________________________________________________________________

Tirsdagslyn 10. mars  
Gruppe A (dobbel, 200/120/80)
1.-2.  IM Tor Fredrik Kaasen   8,5 av 10
1-2.   GM Evgeny Romanov   8,5 av 10
3-4.  FM Ward Al-Tarbosh         4
3-4. Kaloyan Kostadinov           4
5.    Sondre Melaa                       3
6.    Yngve Fossheim                  2

Gruppe B (160/100/60)
etter 7 første runder, spilte øverste 4 og nederste 4 mot hverandre
1-2. Vebjørn Leonhardsen   7,5 av 10
1-2. Bård Nordseth              7,5 av 10
3.    Erik Løveid                      6,5
4.    Gunnar Glendrange        6
5.    Sigurd Gaure                   5,5
6.    Jone Frafjord                    3,5
7.    Børje Johannsson            2,5
8.    Ali Ehsan Safa                    1

__________________________________________________________________________________________________________________

Nortekk Superlyn 3. mars  

1. IM Johannes Haug      9,5 av 11
se resultatliste her    38 deltakere

__________________________________________________________________________________________________________________

Tirsdagslyn 25. februar  
Gruppe A (250/150/100)
1. FM Lucas Ranaldi 8 av 9
2-3. Fredrik Dahl 7
2-3. FM Ward Al-Tarbosh 7
4. Kaloyan Kostadinov 6
5. Axel Tunsjø 5
6. Ole Andreas Hagen
7. FM Erling Kristiansen 3
8. Anders Høyer Berg 2,5
9. Daniel Hagos 2
10. Christian Harstad 0,5

Gruppe B (dobbel 170/100/70)
1. Jone Frafjord 7,5 av 8
2. Henrik Bechstrøm 6
3. Børje Johannsson 3,5
4. Eva Weston 2
5. Adrian Simen Holm 1
__________________________________________________________________________________________________________________

Tirsdagslyn 18. februar  
Gruppe A (dobbel 220/100/80)

1. FM Ward Al-Tarbosh 8 av10
2. Sondre Melaa 7,5
3. Kjell Børre Grebstad 7
4. FM Alexander Pena-Riascos  4,5
5. Finn Egeland 2
6. Daniel Hagos

Gruppe B (dobbel 180/90/70)

1. Sigurd Gaure 10,5 av 12
2. Jone Frafjord 10
3. Andrea Schneider 7
4. Trond Munkejorde 5,5
5. Knut Aasen 5,5
6. Adrian Simen Holm 3,5
7. Magnus Berg 1
__________________________________________________________________________________________________________________

Tirsdagslyn 11. februar  
Gruppe A og B (A: 200/100 – B: 150/80/70)

1-2. Axel Tunsjø       10 av 11
1-2. FM Elham Abdrlauf    10 av 11
3. FM Alexander Pena-Riascos   9
4. Sondre Melaa 8
5. Elias Sidali    7
6. Erik Eliasen 5,5 (1 plass B)
7-8. Jone Frafjord 3,5 (2-3 plass B)
7-8. Andrea Schneider 3,5  (2-3 plass B)
9. Eva Weston 3
10.  Aksel Rogstad 2,5
11.  Dimitris Kostopoulos 2
12. Børje Johansson 1

_________________________________________________________________________________________________________________

Nortekk Superlyn 4. februar  

1. GM Johan-Sebastian Christiansen        9 av 11
se resultatliste her    42 deltakere

_________________________________________________________________________________________________________________

Tirsdagslyn 28. januar  
Gruppe A
1. FM Elham Abdrlauf     8 av 9
2. Ward Altarbosh       7,5
3. FM Alexander Pena-Riascos   6,5
4-5. Noam Vitenberg    6
4-5. Axel Tunsjø            6
6. Elias Sidali               4
7-8. Finn Egeland        3
7-8. Juan Carlos           3
9. Sigurd Gaure             1
10. Christian Harstad   0

Gruppe B  (dobbel)
1.    Gunnar Glendrange  8 av 10
2.    Aksel Rogstad              7
3.    Børje Johansson          6
4.    Dimitris                          4
5.    Kristian Glendrange     3
6.    Adrian S Holm               2

__________________________________________________________________________________________________________________

Tirsdagslyn 21. januar  
Gruppe A
1. FM Elham Abdrlauf   8 av 9
2. Sondre Melaa       7,5
3. Elias Sidahli           6
4. Noam Vitenberg   4,5
5. Daniel Hagos         4
6. Midra                     3,5
7-9. Finn Egeland      3
7-9. Jagadis               3
7-9. Mikkel Lien          3
10.  Gaute                   2,5

Gruppe B  (dobbel)
1.    Jone Frafjord            8,5 av 10
2.    Leknes                         7,5
3-4. Kristian Glendrange .    5
3-4. Børje Johansson           5
5.    F Berg                           3,5
6.    Peder B                         0,5


Tirsdagslyn 14. januar  
Gruppe A    (250/150/100/*60)
1. Sondre Melaa 9 av 9  – VANT JACKPOT +1000
2. FM Ward Al-Tarbosh   8
3. IM Nicolai Getz  7
4.-6. Axel Tunsjø    5
4-6. Noam Aviv Vitenberg 5
4.6. Fredrik Dahl 5
7. Finn Egeland  3
8.  Mikkel Lien* 2 (premie *-spiller)
9. Paulus Cebatarauskas* 1
10. Einar Nygaard* 0
Gruppe B    (200 / 100 / 60)
1.    Lars Leknes 7 av 7
2.   Børje Johansson 5
3-4. Felix Tunsjø 4
3-4. Øystein Tunsjø  4
5-6. Jone Frafjord 3,5
5-6. Dimitris Kostopoulos 3,5
7. Magnus Hansen 1
8. Philip Aarsten 0
———————————————————————————————————-

Tirsdagslyn 7. januar (Jackpot=750 > til nestegang)
Gruppe A    (250/150/100)
1.-2. IM Nicolai Getz          6,5 av 8
1.-2. FM Ward Al-Tarbosh     6,5
3.-4. Sondre Melaa           5,5
3.-4. Axel Tunsjø              5,5
5.     Finn Egeland             5
6.     Christian Harstad     3,5
7.     Sigurd Gaure             2
8.     Mikkel Lien                1
9.     Daniel Haugos          0,5
Gruppe B    (180 / 140 / 80)
1.    Gunnar Glendrange      8 av 8
2.    Jonas Strømsodd          6,5
3.    Andrea Schneider           5
4-5. Peder Engesæth           4,5
4-5. Øystein Tunsjø              4,5
6.    Kristian Glendrange      3,5
7.    Børje Johansson             3
8.    Eva Weston                    1  (av 6)
9.    Magnus Berg                  0

Better Tag Cloud