Tirsdagslyn 2018

Klubben arrangerer tirsdagslyn de fleste tirsdager kl.1900. Turneringene er åpne for alle medlemmer og ikke-medlemmer. Oppmøte kl.1850. Her er resultater for i år:


Tirsdagslyn  31. oktober 2018
Gruppe A  (9 deltakere)
1. FM Daniel Kovachev  8 av 8
2. Vebjørn Leonhardsen 5,5*
3-4. Stanislav Vasyliv 4,5
3-4. Sondre Melaa 4,5
5. Amund Teigum 4* (premie beste * utenfor pallen)
6-7. Sigurd Gaure 3*
6-7. Christian Harstad 3
8-9. David Vangen  2*
8-9. Kjetil Jakobsen  2*
Gruppe B  (9 deltakere)
1. Odd Ristesund  6,5 av 8
2-4. Pål Aadnekvam 6
2-4. Børje Johansson  6
2-4. Jone Frafjord 6
5. Andrea Schneider 4,5
6. Dimitris Kostopoulos 3
7-8. Eva Weston 2
7-8. Trond Inge Hansen 2
9. Didier Duerrmeyer 0
——————————————————————-
Tirsdagslyn  23. oktober 2018
Gruppe A  (10 deltakere)
1-2. Elham Abdrlauf  8 av 9
1-2. FM Daniel Kovachev  8
3. Axel Tunsjø 7
4-6. Stanislav Vasyliv  5
4-6. Christian Harstad  5
4-6. Evgeny Kulikov  5
7. Vebjørn Leonhardsen  3,5
8. Marcel Baumann 2
9. Per Ødegaard  1,5
10. David Vangen  1

Gruppe B  (7 deltakere, Berger + 4 beste, Berger)

1-2. Odd Ristesund 6,5 (5+1,5) av 9
1-2. Noah Hayes 6,5 (5+1,5)
3. Pål Aadnekvam  5,5 (3,5+2)
4. Sigurd Gaure  5 (4+1)
5. Trond Inge Hansen  2 av 6
6. Eva Weston  1
7. Didier Duerrmeyer 0,5

———————————————————-

Tirsdagslyn  16. oktober 2018
Gruppe A  (10 deltakere)
1. FM Daniel Kovachev  8 av 9
2. Elham Abdrlauf  7
3. Christian Harstad  6
4. Sondre Melaa 5
5. Vebjørn Leonhardsen 4,5
6-7. David Vangen  4
6-7. Øyvind Bø 4
8-9. Erik Florander 3
8-9. Stanislav Vasyliv 3
10. Noah Hayes 0,5
Gruppe B  (8 deltakere)
1. Sigurd Gaure 5 av 7
2-3. Linnea Larre 4,5
2-3. Vetle Danielsen 4,5
4-5. Odd Ristesund 4
4-5. Erik Eilelsen 4
6. Lars Vaksvik 2,5
7. Jone Frafjord 2
8. Børje Johansson  0,5
Gruppe C  (8 deltakere)
1-2. Andrea Schneider 6 av 7
1-2. Trond Inge Hansen  6
3. Eva Weston  5
4. Jon Ole Flø 4
5. Dimitris Kostopoulos 2,5
6. Alexander Kjærstad 2
7. Siv Randi Ringstad  1,5
8. Didier Duerrmeyer 1
——————————————————————————————-
Tirsdagslyn  9. oktober 2018
Gruppe A  (12 deltakere)
1-3. Axel Tunsjø  8,5 av 11
1-3. Elham Abdrlauf  8,5
1-3. FM Daniel Kovachev  8,5
4-5. IM Atle Grønn  8
4-5. Stanislav Vasyliv  8
6. Sondre Melaa  7
7. Vebjørn Leonhardsen  5
8. Christian Harstad  3,5
9. Vetle Danielsen  3
10-11. Kjetil Jakobsen  2,5
10-11. David Vangen  2,5
12. Kaloyan Kostadinov  1 (trakk seg etter runde 6)
Gruppe B  (13 deltakere)
1-2. Felix Tunsjø  10 av 12
1-2. Pål Aadnekvam  10
3. Sigurd Gaure  9,5
4. Adrian Becher  8
5. Odd Ristesund  7,5
6-7. Lars Leknes  7
6-7. Børje Johansson  7
8. Andrea Schneider  5,5
9. Eugen Nesbakken  5
10. Trond Inge Hansen  4,5
11. Eva Weston  2
12-13. Siv Randi Ringstad  1
12-13. Didier Duerrmeyer  1
——————————————————————————————-
Tirsdagslyn  2. oktober 2018
Gruppe A  (8 deltakere, Berger + 2 runder Monrad)
1. Kjell Børre Grebstad  7,5 av 9
2. Yngve Fossheim  5,5
3-4. Christian Harstad  5
3-4. Vetle Danielsen  5
5-6. Erik Løveid  4
5-6. Odd Ristesund  4
7. Vebjørn Leonhardsen  3,5
8. Erik Eielsen  1,5
Gruppe B  (8 deltakere, Berger + 2 runder Monrad)
1-2. Pål Aadnekvam  7 av 9
1-2. Jone Frafjord  7
3. Bave Khalil  6
4. Andrea Schneider  5
5. Børje Johansson  4
6. Trond Inge Hansen  3
7-8. Lars Vaksvik  2
7-8. Eugen Nesbakken  2
————————————————————
Tirsdagslyn  25. september 2018
Gruppe A  (12 deltakere)
1. Elham Abdrlauf  11 av 11
2. Francisco Gonzales  9
3-4. FM Daniel Kovachev  8
3-4. Kaloyan Kostadinov  8
5. Stanislav Vasyliv  6
6. Sondre Melaa  5
7. Gunnar Stake-Larsen  4,5
8. Kjell Børre Grebstad  4
9-11. David Vangen  3
9-11. Vetle Danielsen  3
9-11. Vebjørn Leonhardsen  3
12. Lars Leknes  1,5
Gruppe B  (10 deltakere)
1. Odd Ristesund  9 av 9
2. Jone Frafjord 8
3. Lars Vaksvik  6
4. Andrea Schneider  5,5
5. Azeb Berhe  5
6. Eugen Nesbakken  3,5
7-8. Eva Weston  3
7-8. Dimitris Kostopoulos  3
9. Trond Inge Hansen  2
10. Siv Randi Ringstad  0
——————————————————————
Tirsdagslyn  18. september 2018
Gruppe A  (11 deltakere)
1. GM Aryan Tari 10 av 10
2. FM Daniel Kovachev  8
3. Elham Abdrlauf  7,5
4. Ole Christian Moen 6,5
5. Kjell Børre Grebstad  5
6. Kaloyan Kostadinov 4,5
7. Stanislav Vasyliv 4
8. Vebjørn Leonhardsen 8
9. David Vangen 3,5
10. Per Ødegaard  2,5
11. Amelia Nordquelle
Gruppe B  (12 deltakere)
1. Vetle Danielsen 10,5 av 11
2. Odd Ristesund  8,5
3. Erik Eielsen 7,5
4-5. Noah Haynes  7
4-5. Andrea Schneider 7
6. Sigurd Gaure 6
7. Pål Aadnekvam  4,5
8-9. Christian Glenne 4
8-9. Viktor Høvik 4
10. Eugen Nesbakken  3
11-12. Eva Weston 2
11-12. Trond Inge Hansen 2

————————————————————————

Tirsdagslyn  11. september 2018 (resultatliste tapt, satt sammen på hukommelse)
Gruppe A  (11 deltakere)
1. FM Daniel Kovachev 10 av 10
2. Kaloyan Kostadinov 8
3. FM Alexander Pena Riascos  7,5
4. Amund Teigum* 6,5 (premie, beste spiller *)
5-11. Vebjørn Leonhardsen*
5-11. Stanislav Vasyliv
5-11. Per Ødegaard
5-11. Odd Ristesund*
5-11. Sigurd Gaure*
5-11. Morten Rolstad*
5-11. Amelia Nordquelle*
Gruppe B  (6 deltakere, 2 partier)
1. Olav Bakke 8,5 av 10
2. Børje Johansson  7,0
3. Andrea Schneider  5,5
4-6. Eugen Nesbakken
4-6. Trond Inge Hansen
4-6. Siv Randi Ringstad

————————————————————————

Tirsdagslyn  4. september 2018
Gruppe A  (14 deltakere)
1. FM Daniel Kovachev  11,5 av 13
2-3. Stanislav Vasyliv  11
2-3. IM Atle Grønn  11
4. Hallvard Ådnøy  9
5. Axel Tunsjø  8,5
6-7. Elham Abdrlauf  7,5
6-7. Kjell Børre Grebstad  7,5
8. Sondre Melaa  6
9. Andre Gjestmoen von Hirsch  5
10. Per Ødegaard  4
11-12. David Vangen  3
11-12. Christian Harstad  3
13-14. Erik Eielsen  2
13-14. Kjetil Jakobsen  2
Gruppe B  (14 deltakere)
1. Vebjørn Leonhardsen  12 av 13
2. Noah Haynes  11,5
3. Odd Ristesund  11
4. Lars Leknes  8,5
5. Pål Aadnekvam  8
6. Linnea Larre  7,5
7-8. Adrian Becher  6,5
7-8. Øystein Tunsjø  6,5
9. Børje Johansson  6
10. Andrea Schneider  5,5
11. Eugen Nesbakken  4
12. Eva Weston  3
13. Siv Randi Ringstad  1
14. Trond Inge Hansen  0
——————————————————————-
Tirsdagslyn  28. august 2018
Gruppe A  (10 deltakere)
1. FM Daniel Kovachev 8 av 9
2. Kjell Børre Grebstad 7
3. Stanislav Vasyliv  6
4-5. Evgeny Kulikov  5
4-5. Elham Abdrlauf  5
6. Louis Salles 4,5
7-9. Andre Gjestemoon von Hirsch 3
7-9. Yngve Fossheim 3
7-9. Sondre Melaa 3
10. Elias Sidali 0,5
Gruppe B  (8 deltakere)
1. Vebjørn Leonhardsen  7 av 7
2. Noah Haynes  6
3-4. Paal Aadnekvam 4
3-4. Adrian Becher 4
5-6. Børje Johansson 3
5-6. Andrea Schneider  3
7. Trond Inge Hansen 1
8. Siv Randi Ringstad 0
————————————————————————————
Sommerlyn sammenlagt etter 6 av 6 turneringer (4 beste teller)
1. FM Daniel Kovachev  77  (20-19-19-19)
2. IM Nicolai Getz  73 (18-18-19-18)
3. Elham Abdrlauf  70 (16-20-15-19)
Under 1600 i rating:
1. Odd Ristesund  80 (20-20-20-20)
2. Andrea Schneider  47 (18-12-6-11)
3. Adrian Becher  31 (16-4-11)
(Det er i hver turnering gitt poeng etter skalaen 20-18-16-14-osv)
————————————————————————
Sommerlyn  21. august 2018
Gruppe A  (10 deltakere)
1-2. Elham Abdrlauf  8 av 9
1-2. FM Daniel Kovachev  8
3. Stanislav Vasyliv  6
4. Amund Teigum  5,5
5-6. Sigurd Gaure  4
5-6. Vebjørn Leonhardsen  4
7. Anders Drage  3
8-9. Noah Haynes  2,5
8-9. Erik Eielsen  2,5
10. Henrik Gaudernack  1,5
Gruppe B  (12 deltakere)
1. Bård Nordseth  11 av 11 (over 1600 i rating)
2. Odd Ristesund  9,5 (beste under 1600)
3. Pål Aadnekvam  9
4. Stian Morgenthaler  7
5. Jone Frafjord  6
6-7. Andrea Schneider  5
6-7. Adrian Becher  5
8. Henrik Bechstrøm  4,5
9. Jonas Østvang  4
10. Børje Johansson  3
11. Nicolai Holck  2
12. Siv Randi Ringstad  0
———————————————————
Sommerlyn  14. august 2018
Gruppe A  (14 deltakere)
1-2. Elham Abdrlauf  11,5 av 13
1-2. FM Daniel Kovachev  11,5
3-4. IM Nicolai Getz  10,5
3-4. FM Hallvard Ådnøy  10,5
5. Evgeny Kulikov  8
6. Fredrik Dahl  7
7. Sondre Melaa  6 (beste under 2000)
8-9. Glenn Gaasland  5
8-9. Mathias Unneland  5
10. Stanislav Vasyliv  4
11. Axel Tunsjø  3,5
12-13. Noah Haynes  3
12-13. Vebjørn Leonhardsen  3
14. Vetle Danielsen  2,5
Gruppe B  (14 deltakere)
1. Håvard Haug  10,5 av 13
2-3. Erik Eielsen  9
2-3. Håkon Kristiansen  9
4. Felix Tunsjø  8,5
5-6. Odd Ristesund  8
5-6. Pål Aadnekvam  8
7. Tormod Tvare  7
8. Andrea Schneider  6,5
9. Adrian Becher  6
10. Øystein Tunsjø  5,5
11-12. Børje Johansson  5
11-12. Kristian Sæle  5
13. Dimitris Kostopoulos  3
14. Siv Randi  Ringstad  0
—————————————————————-
Sommerlyn  7. august 2018
Gruppe A  (12 deltakere)
1. FM Hallvard Ådnøy  9,5 av 11
2. IM Nicolai Getz  9
3. Bertil Svendsen  8,5
4-5. FM Daniel Kovachev  8
4-5. Elham Abdrlauf  8
6. Evgeny Kulikov  6
7-8. Glenn Gaasland  5
7-8. Kjell Børre Grebstad  5
9. Erik Løveid  3
10. Sondre Melaa  2,5
11. Vebjørn Leonhardsen  1
12. Dag Eriksen  0,5
Gruppe B  (10 deltakere)
1. Odd Ristesund  7,5 av 9
2-4. Gabriele Zippi  6,5
2-4. Noah Haynes  6,5 (over 1600)
2-4. Nils Lorange  6,5 (over 1600)
5. Adrian Becher  6
6. Håkon Kristiansen  5
7. Andrea Schneider  3,5
8. Børje Johansson  2
9. Dimitris Kostopoulos  1,5
10. Siv Randi Ringstad  0
——————————————————————
Sommerlyn  31. juli 2018 (14 deltakere)
1-2. IM Nicolai Getz  11,5 av 13
1-2. FM Daniel Kovachev  11,5
3. FM Hallvard Ådnøy  10,5
4-5. FM Ole Christian Moen  10
4-5. Elham Abdrlauf  10
6. Mathias Unneland  8
7. Arne Unneland  5 (beste under 1800)
8-9. Noah Haynes  4,5
8-9. Odd Ristesund  4,5 (beste under 1600)
10-12. Vebjørn Leonhardsen  4
10-12. Bård Nordseth  4
10-12. Lars Leknes  4
13. Andrea Schneider  2,5 (under 1600)
14. Dimitris Kostopoulos  1  (under 1600)
————————————————————————
Sommerlyn 24. juli 2018 (Dobber Berger)
1. FM Daniel Kovachev  9,5 av 10
2. IM Nicolai Getz  8
3. Eirik Garnaas  5
4. Odd Ristesund  3,5 (beste under 1600)
5. Henrik Gaudernack  3 (nr 2 under 1600)
6. Børje Johansson  1  (nr 3 under 1600)
——————————————————————–
Sommerlyn 17. juli 2018 (Berger + 2 runder monrad)
1. Gudmund Stenersen  8 av 9
2. IM Nicolai Getz  7
3. Brage Modell  5+kvalitet (beste under 1600)
4. Vebjørn Leonhardsen  5
5. Odd Ristesund  3,5 (nr 2 under 1600)
6. Miguel Belo  3+kvalitet
7. Kristian Sæle  3 (nr 3 under 1600)
8. Arne Sæle  1,5
———————————————————————–
Tirsdagslyn  19. juni 2018
1. FM Daniel Kovachev  9 av 9
2. Elham Abdrlauf  7,5
3. Amund Teigum  6
4-6. Sondre Melaa  5,5
4-6. Odd Ristesund  5,5
4-6. Noah Haynes  5,5
7-9. Børje Johansson  2
7-9. Trond Inge Hansen  2
7-9. Andrea Schneider  2
10. Eva Weston 0
————————————————————————
Tirsdagslyn  12. juni 2018
Gruppe A  (12 deltakere, x-premie til *)
1. FM Johannes Haug 10 av 11
2-3. Paul Svedenborg 9
2-3. FM Lucas Ranaldi  9
4. Kaloyan Kostadinov 6,5
5-6. Elham Abdrlauf 6
5-6. Vebjørn Leonhardsen 6
7-8. Eirik Aarnes 5,5 *
7-8. Eirik Garnaas 5,5 *
9-10. Frisco Delasorio 3
9-10. Erlend Reigstad 3 *
11. Henrik Gaudernack 1,5 *
12. Jonas Bernstein 1 *

Gruppe B  (12 deltaker, x-premie til *)
1. Sigurd Gaure 10,5 av 11
2. Odd Ristesund 9,5
3. Eivind Grundt Kreken 8 *
4. Noah Haynes 6,5
5. Linnea Larre 6
6-8. Gabriele Zippi 5
6-8. Jørgen Schmidt Kristiansen 5 *
6-8. Lars Leknes 5
9. Andrea Schneider 4,5 *
10. Børje Johansson 4 *
11. Trond Inge Hansen *
12. Eva Weston 0 *
————————————————————————————
Tirsdagslyn  5. juni 2018
1. FM Daniel Kovachev  12 av 12
2. IM Tor Fredrik Kaasen  10,5
3. Elham Abdrlauf  9
4. Sondre Melaa  8,5
5. Daniel Nordquelle  8
6. Eirik Garnaas  6*
7. Henrik Gaudernack  5
8. Vebjørn Leonhardsen  4,5*
9. Gabriele Zippi  4
10-11. Erik  3,5
10-11. Lars Leknes  3,5
12. Odd Ristesund  2,5
13. Trond Inge Hansen  0
(partiet Eirik-Vebjørn har ikke blitt gitt poeng på resultatlisten)
———————————————————————–
Tirsdagslyn  29. mai 2018
Gruppe A  (8 deltakere)
1. FM Johannes Haug  6,5 av 7
2. FM Daniel Kovachev  6
3. Elham Abdrlauf  5,5
4-5. Sondre Melaa  3
4-5. Kaloyan Kostadinov 3
6-8. Vebjørn Leonardsen 1
6-8. Henrik Gaudernack 1
6-8. Eirik Garnaas 1
Gruppe B  (8 deltakere)
1. Linnea Larre 6 av 7
2. David Vangen  5
3-4. Noah Haynes 4,5
3-4. Sigurd Gaure  4.5
5. Odd Ristesund  4
6-8. Eyvind Larre  1
6-8. Trond Inge Hansen  1
6-8. Andrea Schneider 1
————————————————————————————
Tirsdagslyn  22. mai 2018
1. FM Alexander Pena Riascos  11 av 12
    FM Daniel Kovachev  11
2-3. Elham Abdrlauf  10
2-3. Sondre Melaa  10
4. Christian Harstad  9
5. Odd Ristesund  7,5 (beste B-spiller)
6. Eirik Garnaas  7
7. Vetle Danielsen  5,5
8. Vebjørn Leonhardsen  5
9-10. Mykola Gazin  4 (beste C-spiller)
9-10. Henrik Gaudernack  4
11. Børje Johansson  2,5
12. Gabriele Zippi  1,5
13. Pål Aadnekvam  1
————————————————————————
Tirsdagslyn  15. mai 2018
Gruppe A  (12 deltakere)
1. Elham Abdrlauf 9,5 av 11
2. FM Daniel Kovachev 9
3-4. FM Alexander Pena Riascos 7
3-4. Sondre Melaa 7
5-7. David Vangen 6
5-7. Elias Sidali 6
5-7. Kjetil Jacobsen 6
8. Morten Rolstad 5
9-10. Idar Bergfjord 3,5
9-10. Henrik Gaudernack 3,5
11. Daniel Hagos 3
12. Sigurd Gaure 1,5
Gruppe B  (11 deltakere)
1. Odd Ristesund 8,5 av 10
2-5. Paal Aarnes 7
2-5. Elias Hannestad 7
2-5. Viktor Løvaaseth 7
2-5. Noah Hayes 7
6. Vebjør Leonardsen 6
7. Gabriele Zippi 5
8-9. Andrea Schneider 3
8-9. Børje Johansson 3
10. Eva Weston 1
11. Trond Inge Hansen  0,5
————————————————————————————
Tirsdagslyn  8. mai 2018
Gruppe A  (12 deltakere)
1-2. FM Johannes Haug  9 av 11
1-2. FM Daniel Kovachev  9
3-4. Elham Abdrlauf  8,5
3-4. FM Lucas Ranaldi  8.5
5. Fredrik Dahl  7
6-7. FM Alexander Pena Riascos  5
6-7. Christian Harstad  5
8. Sondre Melaa  4,5
9. Morten Rolstad  3
10. Noah Haynes  2,5
11-12. David Vangen  2
11-12. Eirik Garnaas  2
Gruppe B  (12 deltakere)
1-2. Henrik Gaudernack  8,5 av 11
1-2. Jonas Bernstein  8,5
3-4. Vebjørn Leonhardsen  7,5
3-4. Lars Leknes  7,5
5. Odd Ristesund  7
6-7. Pål Aadnekvam  6
6-7. Linnea Larre  6
8. Sigurd Gaure  5.5
9. Børje Johansson  5
10. Sturle Haanes  3,5
11. Eyvind Larre  1
12. Trond Inge Hansen  0
———————————————————————————-
Tirsdagslyn  1. mai 2018
(12 deltakere premiert i 2 grupper A og B)
1. Eirik Garnaas 10 av 11
2. Sondre Melaa 9,5
3. Odd Ristesund 7,5 – B 1 plass
4-5. Kjetil Jacobsen 7
4-5. Christian Harstad 7
6. Sigurd Gaure 6
7-8. David Vangen 5
7-8. Vebjørn Leonardsen 5
9. Andrea Schneider 4
10. Valeriy Shepenkov 1
11. Ferdi Erdogan 0
————————————————————————————
Tirsdagslyn  24. april 2018
Gruppe A  (14 deltakere premiert i 3 grupper A, B og C)
1. Vania Cengija  13 av 13 – A
2. Eirik Garnaas 10,5 B
3-4. Christian Harstad 9,5
3-4. Sondre Melaa 9,5
5-6. David Vangen 7,5 – B 1 plass
5-6. Åsmund Ekil 7,5 – B 1 plass
7. Sigurd Gaure 7
8. Odd Ristesund 6,5
9. Xiang Yi Kong 6 – C 1 plass
10. Vebjørn Leonardsen 5
11. Lars Leknes 4
12. Harald Siebke 3
13-14. Dimitris Kostopoulos 1
13-14. Eilif Hynnekleiv 1
————————————————————————————
Tirsdagslyn  10. april 2018
Gruppe A  (6 deltakere * 2 partier)
1. Elham Abdrlauf  9 av 10
2. FM Daniel Kovachev  8
3. Noam Aviv Vitenberg  7
4. WFM Sylvia Johnsen 4
5. Karl Aanes, 2
6. David Vangen, 0

<clear=»all»>

Gruppe B  (10 deltakere)
1. Noah Hayes 7 av 9
2. Vebjørn Leonhardsen  6,5
3-4. Eirik Garnås  6
3-4. Odd Ristesund  6
5. Sigurd Gaure  5
6. Jørgen Schmidt Kristiansen 4
7-8. Jone Frafjord 3,5
7-8. Henrik Gaudernack 3,5
9. Andrea Schneider 3
10. Børje Johansson  0,5
————————————————————————————
Tirsdagslyn  3. april 2018
Gruppe A  (10 deltakere)
1-2. Elham Abdrlauf  7,5 av 9
1-2. FM Daniel Kovachev  7,5
3. Noam Aviv Vitenberg  6,5
4-5. FM Alexander Pena Riascos  6
4-5. Kaloyan Kostadinov  6
6. Sondre Melaa  4,5
7. Christian Harstad  3
8-9. Mykola Gazin  1,5
8-9. Henrik Gaudernack  1,5
10. David Vangen  1
Gruppe B  (9 deltakere)
1. Daniel Hagos  7 av 8
2. Eirik Garnås  6
3. Odd Ristesund  5,5
4. Sigurd Gaure  5
5. Vebjørn Leonhardsen  4,5
6. Xiang Kong  3,5
7. Linnea Larre 2
8. Gabriele Zippi  1,5
9. Børje Johansson  1
———————————————————————–
Påskelyn  27. mars 2018
1. Kaloyan Kostadinov  10,5 av 11
2. Christian Harstad  9
3. FM Alexander Pena Riascos  8
4-5. Louis Khoo-Thwe  6,5
4-5. Henrik Gaudernack  6,5
6. Odd Ristesund  6
7. Eirik Garnås  5,5
8. Daniel Hagos  5
9. Rijad Dupovac  4
10. Erik Eielsen  3
11. Børje Johansson  2
12. Andrea Schneider  0
———————————————————————-
Tirsdagslyn  20. mars 2018
Gruppe A (10 deltakere)
1. IM Atle Grønn  9 av 9
2. FM Daniel Kovachev  7,5
3. Kaloyan Kostadinov  6
4. Christian Harstad  5,5
5. Noam Aviv Vitenberg  5
6. Axel Tunsjø  4
7. FM Alexander Pena Riascos  3,5
8. Vebjørn Leonhardsen  2,5
9. Daniel Hagos  2
10. Eirik Garnås  0
Gruppe B (10 deltakere)
1. Odd Ristesund  9 av 9
2-3. Lars Leknes  7
2-3. Noah Haynes  7
4. Gabriele Zippi  5,5
5. Xiang Kong  4,5
6-7. Børje Johansson  4
6-7. Linnea Larre  4
8. Sigurd Gaure  2
9-10. Alexander Kjærstad  1
9-10. Christoffer Udjus  1
————————————————————–
Tirsdagslyn  13. mars 2018
Gruppe A  (8 deltakere, berger + 2 runder monrad)
1. Noam Aviv Vitenberg  7 av 9
2. Sondre Melaa  6,5 (kvalitet 7)
3. Evgeny Kulikov  6,5 (kvalitet 6,5)
4. FM Alexander Pena Riascos  4,5
5. Sigurd Ofstad  3,5
6. Daniel Hagos  3 (kvalitet 4,5)
7. Morten Rolstad  3 (kvalitet 3)
8. Rijad Dupovac  2
Gruppe B  (10 deltakere)
1. Eirik Garnås  7,5 av 9
2. Eirik Isaksen  7
3. Lars Leknes  5,5
4-5. Vidar Busch Sørensen  5
4-5. Henrik Gaudernack  5
6. Gabriele Zippi  4,5
7-8. Linnea Larre  4
7-8. Børje Johansson  4
9. Adrian Becker  2
10. Alexander Kjærstad  0,5
———————————————————————
Tirsdagslyn 27. februar 2018
Gruppe A  (14 deltakere)
1-2. FM Roar Elseth  10,5 av 13
1-2. Elham Abdrlauf  10,5
3. Bertil Svendsen  10
4. Daniel Kovachev  9,5
5. Noam Aviv Vitenberg  8,5
6-7. Evgeny Kulikov  6,5
6-7. Sondre Melaa  6,5
8. Christian Harstad  6
9-11. Finn Egeland  5,5
9-11. FM Alexander Pena Riascos  5,5
9-11. Sigurd Ofstad  5,5
12. Vebjørn Leonhardsen  4,5
13. Lars Leknes  1,5
14. Sigurd Gaure  0,5
Gruppe B (13 deltakere)
1-2. Daniel Hagos  10,5 av 12
1-2. Vetle Danielsen 10,5
3. Eirik Garnaas  9,5
4. Xiang Kong  8,5
5. Odd Ristesund  8
6. Henrik Gaurdernack  7
7. Børje Johansson  6
8. Amit Shetty  5
9. Andrea Schneider  4,5
10-11. Jon Ole Flø  3
10-11. Christoffer Udjus  3
12. Even Warp  1,5
13. Alexander Kjærstad  1
———————————————————————-
Tirsdagslyn  20. februar 2018
Gruppe A  (11 deltakere)
1. Evgeny Kulikov  9 av 10
2. FM Daniel Kovachev  8,5
3. Finn Egeland  8
4. Elham Abdrlauf  7
5. FM Ole Christian Moen  6
6-7. Christian Harstad  4
6-7. Daniel Hagos  4
8. FM Alexander Pena Riascos  3,5
9. Eirik Garnaas  3
10. Sigurd Gaure  2
11. Jørgen Smith Kristiansen  0
Gruppe B  (8 deltakere, berger + to runder monrad)
1. Gabriele Zippi  7,5 av 9
2. Henrik Gaudernack  7
3. Børje Johansson  5,5
4. Andrea Schneider  5
5. Amit Shetty  4,5
6. Christoffer Udjus  3
7. Alexander Kjærstad  2,5
8. Johannes Langøy  1
———————————————————————
Tirsdagslyn  13. februar 2018
Gruppe A  (13 deltakere)
1. FM Daniel Kovachev 11 av 13
2. Christian Harstad 9,5
3-4. Sondre Melaa 9
3-4. Vebjørn Leonardsen 9 (vinner av * gruppe)
5. FM Alexander Pena Riascos 8
6  Daniel Hagos 7 (2 plass * gruppen)
7. Eirik Garnaas 6
8. Sigurd Gaure 5
9. Kimiya Sajjadi 4
10. Jørgen Smith Kristansen 3,5
11-12. Lars Leknes 2,5
11-12. Odd Ristesund 2,5
13. Gabriele Zippi 1

ALDRI: Venneløse Kimiya Sajjadi. foto: WFM Sylvia Johnsen

Gruppe B  (6 deltakere x 2 runder)
1. Børje Johansson 7,5 av 10
2. Berad Faruk Manesj 7
3. Alexander Kjærstad 6
4. Joakim Graff 4,5
5. Didrik Strøhm 4
6. Maiwan Logan
————————————————————————————
Tirsdagslyn  30. januar 2018
Gruppe A  (10 deltakere)
1. Elham Abdrlauf 8 av 9
2. FM Hallvard Ådnøy 6,5
3  FM Daniel Kovachev 6
4. FM Alexander Pena Riascos 5,5
5. Finn Egeland 4
6. Yngve Fossheim 3,5
7-8. Sondre Melaa 3
7-8. Christian Harstad 3
9. Sigurd Ofstad 3
10. Olav Thoresen 2
Gruppe B  (12 deltakere)
1-3. Eirik Garnaas  8 av 11
1-3. Odd Ristesund 8 av 11
1-3. Vebjørn Leonardsen 8 av 11
4. Øyvind Fossheim 7,5
5. Yngve Bliksrud 7
6-8. Sigurd Gaure 6
6-8. Daniel Hagos 6
6-8. Jonas Strømsodd 6
9. Vetle Danielsen 3,5
10. Gabriele Zippi 3
11-12. Aleksander Kjærstad 1,5
11-12. Andrea Schneider 1,5
————————————————————————————
Tirsdagslyn  23. januar 2018
Gruppe A  (10 deltakere)
1. FM Daniel Kovachev 8,5 av 9
2. Elham Abdrlauf 7,5
3. FM Alexander Pena Riascos 7
4. Sondre Melaa 5,5
5. Odd Ristesund 4
6-7. Eirik Garnaas 3
6-7. Daniel Hagos 3
8. Carl Aarnes 2,5
9-10. Tormod Tokve 2
9-10. Finn Egeland 2

Gruppe B  (8 deltakere x 2 partier)
1. Noah Hayes 12,5 av 14
2. Henrik Gandenack 10,5
3. Vebjørn Leonardsen 10
4. Sigurd Gaure 9
5. Vetle Danielsen  7,5
6. Kevin Todorov 3,5
7. Børje Johansson 3
8. Henrik Beckstrøm 1
————————————————————————————
Tirsdagslyn  16. januar 2018
Gruppe A  (8 deltakere)
1. FM Daniel Kovachev 6,5 av 7
2. Anders Hobber 6
3-4. Sondre Melaa 3,5
3-4. Axel Tunsjø 3,5
5-6. Thomas Børstad 3
5-6. Finn Egeland 3
7. Sigurd Ofstad 2
8. Yngve Fossheim 0,5
Gruppe B  (10 deltakere)
1. Eirik Garnaas  7,5 av 9
2. Odd Ristesund 7
3. Vetle Danielsen  6
4-5. Gabriele Zippi 5
4-5. Sigurd Gaure 5
6. Andrea Schneider 4
7-8. Amid Shetty 3
7-8. Kevin Todorov 3
9. Børje Johansson 2,5
10. Jaghob Jaghobi 2
————————————————————————————
Tirsdagslyn  9. januar 2018
Gruppe A  (10 deltakere)
1. FM Daniel Kovachev  7,5 av 9
2. Fransisco Gonzales 7
3. Kaloyan Kostadinov 5,5
4-5. FM Alexander Pena Riascos  5
4-5. Sigurd Ofstad 5
6-7. Sondre Melaa  4
6-7. Eirik Aarnes 4
8-9. Christian Harstad 3
8.9. Axel Tunsjø 3
10. Anders Høyer Berg 3
Gruppe B  (12 deltakere)
1-3. Odd Ristesund 9 av 11
1-3. Jonas Bernstein 9 av 11
1-3. Vetle Danielsen 9 av 11
4. Gabriele Zippi 7
5-6. Sigurd Gaure 6
5-6. Tormod
7. Børje Johansson 5,5
8. Andrea Schneider 5
9. Felix Tunsjø
10. Øystein Tunsjø
11. Dimitris Kostopoulos 1,5
12. Amid Schutty (?) 0*
————————————————————————————
Tirsdagslyn  2. januar 2018
Gruppe A  (10 deltakere)
1. GM Frode Urkedal  8,5 av 9
2. FM Alexander Pena Riascos  6,5
3. Evgeny Kulikov  6
4-6. Sigurd Ofstad  5
4-6. Fredrik Dahl  5
4-6. Sondre Melaa  5
7. Sigurd Kjelsbøl Huse  4
8. Sigurd Gaure  3
9. Noah Haynes  2
10. Daniel Hagos  0
Gruppe B  (8 deltakere, Berger + to runder monrad)
1. Jonas Strømsodd  7,5 av 9
2. Vetle Danielsen  6,5
3. Tormod Tvare  5
4-5. Alex Flåtrud  4,5
4-5. Andrea Schneider  4,5
6. Bjørn Hintz  4 av 7 (spilte ikke monradrundene)
7-8. Sturle Haanes  1,5
7-8. Espen Aarsvold  1,5
—————————————————————————————
Better Tag Cloud