Invitasjon

Oslo Schakselskap inviterer til Oslomesterskapet 2010!

Gudmund Stenersen fra arrangørklubben Stjernen vant i 2009. Din tur i år?

Gudmund Stenersen fra arrangørklubben Stjernen vant i 2009. Din tur i år? Foto: Sylvia Johnsen

Det er en glede for Oslo Schakselskap å ønske velkommen til Oslomesterskapet 2010! Med støtte fra kretsen, har vi økt premiefondet og satt en lav startkontingent. Spilleplanen bør være behagelig nok for de fleste, med maks to runder per dag.Vi prøver oss også med en noe utradisjonell betenkningstid som gir en uvant tidsnød i forhold til det mange er kjent med.

Turneringen er åpen for alle, men kun spillere i klubber fra Oslo og omegn kan få tittelen Oslomester 2010.

Tidspunkt:

Fredag 7.mai til søndag 9.mai.

Startkontingent:

250 kroner for voksne, 150 kroner for juniorer

Betenkningstid:

90 minutter pluss 30 sekunder i tillegg per trekk

Spillesystem:

5 runder monrad, over/under 1500

Premier

Gruppe A: 2500-1500-1000 og pokaler til den beste fra Oslo
Gruppe B: 2000-1200-800 og pokaler til den beste fra Oslo

I tillegg er det 1/3 bokpremiering i hver av GP-klassene.

Spilleplan:

fredag 7.mai:
Registrering 18:00-18:45
1.runde: 19:00 – ca 23:00
lørdag 8.mai:
2.runde: 11:00 – ca 15:00
3.runde: 16:00 – ca 20:00
søndag 9.mai:
4.runde: 10:00 – ca 14:00
5.runde: Så tidlig som mulig etter siste parti, tidligst 14:00

Premieutdeling ca. 18:00.

Påmelding til turneringsleder Tarjei J. Svensen via påmeldingsskjema under:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Oslomesterskapet 2010

Navn Klubb Elo Gruppe
Frode Urkedal SK 1911 2401 A
Kim Chr. Astrup SOSS 2185 A
Kaloyan Kostadinov Stjernen 2085 A
Per Omtvedt Stjernen 1989 A
Hrannar Baldursson OSS 1983 A
Aryan Tari Asker 1971 A
Pål-Ole Liabøtrø Stjernen 1883 A
Kjell-Børre Grebstad Stjernen 1858 A
Bjarne Undheim OSS 1793 A
Lars Oskar Hauge OSS 1772 A
Gunnar Bue Tønsberg 1734 A
Sebastian Mihajlov OSS 1698 A
Jussi Dyrnes Nordstrand 1682 A
Per Wibe Asker 1670 A
Olav Erikstad Akademisk 1621 A
Pål Moe OSS 1619 A
Svein Arne Thrana Nittedal 1614 A
Eirik Søreng Akademisk 1602 A
Johan Salomon Nordstrand 1585 A
Armin Gholami OSS 1549 A
Johannes Haug Nordstrand 1474 A
Steinar Leite Modum 1425 A
Samuel Riiser OSS 1512 B
Johan-Sebastian Christiansen Caissa 1423 B
Marius Fjellheim Akademisk 1398 B
Steinar Beddari SK 1911 1380 B
Håkon Munkejord OSS 1356 B
Jarani Suntharalingam OSS 1353 B
Rune A. Jørgensen Asker 1352 B
Jan Hugo Eriksen Stjernen 1333 B
Ulrik Olsen OSS 1307 B
Anders Paulshus Akademisk 1251 B
Eirik Garnås SK 1911 1249 B
Maud Rødsmoen OSS 1191 B
Jostein Munkejord OSS 1144 B
Eskil Ekeland Grønn OSS 962 B
Jens Petter Olsen OSS 948 B
Anita Gholami OSS 772 B
Didrik Braathen Nordstrand 703 B
Klaus Munthe Øren OSS - B
Shaun Ondo OSS - B
Urim Asanoski OSS - B

Better Tag Cloud