Vi fikk to norgesmestere fra OSS i NM for ungdom
Vi er i ferd med å få liv I ungdomssjakken i OSS igjen, takket være noen få ildsjeler. Anne-Marte Bakken Kran har levert følgende rapport fra NM for ungdom, som hadde 414 deltakere:
Ole-Christian B. Kran og Lars Oskar Hauge er norgesmestere
OSSU fikk to norgesmestere i helgens NM for barn og ungdom i Stavanger. Ole-Christian B. Kran gikk helt til topps i aller yngste klasse med 6.5 av 7 mulige poeng. Med hele 113 deltakere i gruppe G var det helt jevnt i toppen før siste runde, men Ole-Christian beholdt roen og avgjorde med en overbevisende seier i siste parti. Lars Oskar innfridde som forhåndsfavoritt i gruppe B. Han gikk ubeseiret gjennom turneringen og sikret seieren med 5.5 av 6 mulige poeng etter remis i siste runde. Gratulerer begge to!
Det var et flott arrangement med rekordstor deltakelse – over 400 unge sjakkspillere var i aksjon. Det var totalt 11 deltakere med fra OSSU, og det er spesielt hyggelig å se at det er i ferd med å bygges opp et godt og aktivt miljø blant de yngste.
I gruppe C tok Martin Bergsjø Østby en flott 4. plass med 5 av 7 poeng. I gruppe D var det flere deltakere fra OSSU: Jonathan Ski fikk 4.5 poeng, noe som holdt til 15. plass. Ikke langt bak fulgte Alexander Ski med 4 poeng og Sigurd Lauvås Gaure med 3 poeng. God innsats i et tøft felt. Embla Ekeland Grønn var nok ikke helt fornøyd denne gangen, hun tok 4 poeng og endte som nr 15 i gruppe E. Nyeste OSS-medlem Tim Wanvik fikk 4.5 poeng og 16. plass i gruppe F. De eldste klassene spilte i år 6 runder med noe lenger tenketid enn de yngre. Lars Oskar vant gruppe B, men våre øvrige spillere Eskil Ekeland Grønn, Kimiya Sajjadi og Maud Rødsmoen fikk ikke full klaff denne gangen. Både Maud og Eskil var nok litt skuffet over sine tap i 5. runde, men begge klatret litt oppover resultatlistene til slutt. Eskil endte på 6. plass i gruppe B med 4 poeng, mens Maud tok 3.5 poeng i gruppe A.
Det ligger mange fine bilder fra helgen på turneringens hjemmesider:
http://www.nmforungdom2014.no/
Endelige resultatlister: http://tournamentservice.com/standings.aspx?TID=NMforbarnogungdom2014-SmeaheiaSkolesjakk
Fornøyd gjeng fra OSS etter premieutdelingen: f.v. Tim Wanvik, Alexander Ski, Ole-Christian Kran, Sigurd Gaure og Jonathan Ski.
Flotte greier! Veldig imponerende seier av Ole Christian og godt levert av storfavoritten Lars Oskar. Gratulerer!
Gratulerer til begge to. Det er bra at OSS fortsetter å hevde seg helt i toppen også i de aller yngste (og rekordstore) klassene.